nahoru

V Dubaji poprvé v historii fotila kampaň modelka z Izraele. Podívejte se na krásnou May Tager

red, ČTK 8. září 2020 • 18:20
V Dubaji poprvé v historii fotila kampaň modelka z Izraele. Podívejte se na krásnou May Tager
foto: Instagram

Modelky na pláži u Dubaje dnes předváděly před fotografy kolekci pyžam. Byla mezi nimi i May Tagerová, která se jako první Izraelka podobné akce zúčastnila. Umožnila to ohlášená normalizace diplomatických vztahů mezi Spojenými arabskými emiráty a Izraelem.

Země ohlásily záměr normalizovat vztahy 13. srpna. Emiráty se tak staly po Egyptu a Jordánsku třetí arabskou zemí, které k tomu daly souhlas. Arabské státy dosud normalizaci podmiňovaly vyřešením izraelského sporu s Palestinci.

Tagerová prohlásila, že je velmi poctěna tím, že dostala možnost jako první Izraelka fotit v SAE. Řekla, že se cítila zcela bezpečně a mohla bez obav říci, odkud je. 

Kromě Tagerové se focení zúčastnila dubajská modelka Anastasia Bandarenkaová, která pochází z Ruska. Obě měly na jednom záběru v rukou vlajky Izraele a SAE.

Obě ženy předváděly modely izraelské značky Fix specializované na prádlo a oblečení na doma. Agentura AP k tomu poznamenala, že Izrael si od navázání vztahů s emiráty slibuje obchodní výměnu v řádu miliard dolarů, zejména v technologiích a cestovním sektoru.

red, ČTK
Diskuse ke článku