nahoru

Agentka Scullyová jako Železná lady: Herečka Andersonová ztvární v seriálu britskou expremiérku Thatcherovou

ČTK 9. září 2019 • 09:35
Gillian Andersonová v The Fall.
Gillian Andersonová v The Fall.
• foto: 
promo

Herečka Gillian Andersonová, známá českým a slovenským divákům jako agentka Scullyová v seriálu Akta X, si ve čtvrté řadě historického seriálu The Crown o době panování Alžběty II. zahraje britskou premiérku Margaret Thatcherovou. Na svém webu to uvedla televize Sky News.

„Jsem nadšená, že se mohu připojit a že budu mít příležitost ztvárnit tak komplikovanou a kontroverzní ženu,“ uvedla Andersonová. „Thatcherová byla nepochybně impozantní osobnost, já chci ale prozkoumat, co bylo pod povrchem, a troufám si říci, že jsem se zamilovala do ikony, která, ať už milovaná, nebo opovrhovaná, definovala svou dobu,“ dodala. Výběr herečky pro roli někdejší Železné lady potvrdila na Twitteru společnost Netflix.

Královnu Alžbětu II. v třetí řadě seriálu hrála Olivia Colmanová, která letos v únoru získala Oscara za ztvárnění královny Anny Stuartovny ve filmu Favoritka. Colmanová si v roce 2011 zahrála ve filmu Železná lady po boku Meryl Streepové.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.