nahoru

Moje svoboda: Hřebejk, Svěrák, Geislerová a Marhoul míří do kina ve společném filmu. Buďte u toho!

-bam-29. srpna 2019 • 15:50
Moje svoboda - trailer (Pražská premiéra)
• video: 
reflex.cz

Časopis Reflex v koprodukci s Českou televizí uvede v pražské premiéře film Moje svoboda, jenž rovných třicet let od sametové revoluce připomene základní potřebu lidského života. Princip filmu je bezprecedentní: redakce Reflexu oslovila několik desítek filmařů, výtvarníků i dalších osobností, aby v rozsahu šedesáti vteřin vyjádřili svůj vztah ke svobodě.

30 let svobody = 30 autorů = 30 minutových filmů. Unikátní projekt časopisu Reflex a České televize, který na počest výročí 30 let od Sametové revoluce reflektuje mnoho podob i chápání svobody. Své minutové filmy natočily rozličné osobnosti české kulturní sféry, například Petr Čtvrtníček, Theodora Remundová, Zdeněk Svěrák, Václav Marhoul, Petra Nesvačilová, Ester Geislerová, VOSTO5, Jitka Rudolfová, Cabani, Jan Hřebejk, Tomáš Mašín, Jan Bártek, Kamila Zlatušková a mnozí další. Promítáme i 14-minutový bonus, po projekci následuje diskuze s vybranými tvůrci.

Pražská premiéra se odehraje 4. 9. od 20:30 v kině Aero za účasti několika tvůrců. Další projekce je naplánována na 9. 9. v kině Bio Oko. Na Facebooku se můžete přidat do události, aby vám filmy neunikly.

-bam-Nejlepší filmy a seriály

Podívejte se na naše žebříčky nejlepších filmů roku 2018

Thrillery Dramata Komedie Horory Filmy 2018 Sci-fi Seriály


Diskuse ke článku