Chystá se Matrix 4: Původní tým zůstává, Nea opět ztvární Keanu Reeves, režie se ujme Lana Wachowská | Reflex.cz
nahoru

Chystá se Matrix 4: Původní tým zůstává, Nea opět ztvární Keanu Reeves, režie se ujme Lana Wachowská

ČTK21. srpna 2019 • 10:35

Filmová série o Matrixu, jejíž první díl se na plátnech kin objevil před 20 lety, bude mít další pokračování. V úterý to oznámila společnosti Warner Bros. Pictures. Hlavní postavy Nea a Trinity opět ztvární Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová a film bude režírovat Lana Wachowská. Podle informací časopisu Variety je start prací na Matrixu 4 plánován na začátek příštího roku.

Warner Bros. Pictures bude film produkovat společně se studiem Village Roadshow Pictures. Žádné podrobnosti ohledně zápletky zatím nejsou známé, a není tedy například jasné, jak tvůrci naloží s postavou Morhpea, kterého v dosavadní trilogii hrál dnes 58letý Laurence Fishburne. Připravovaný snímek zatím nemá stanovené datum uvedení do kin.

První tři filmy z let 1999 až 2003 přinesly na vstupenkách globální tržby ve výši 1,6 miliard dolarů (37 miliard Kč). Podle Variety se skupina Warner Bros. už několik let snažila najít způsob, jak dystopickou ságu o světě ovládaném stroji vzkřísit, iniciativu však zbrzdily právní tahanice.

„Jsme neskutečně nadšeni, že se společně s Lanou (Wachowskou) vracíme k Matrixu. Lana je skutečný vizionář... a nás ohromně těší, že se chopila scénáře, režie i produkce této nové kapitoly pro svět Matrixu,“ řekl Emmerich o ženě, která první tři filmy vytvořila společně s Lilly Wachowskou.

„Řada myšlenek o naší realitě, které jsme s Lilly rozvíjely před 20 lety, jsou dnes ještě relevantnější. Jsem moc šťastná, že se tyhle postavy vrací do mého života, a vděčná za příležitost pracovat s mými skvělými kamarády,“ uvedla k novému projektu Wachowská.

PREMIUM X Keanu Reeves: Největší akční hvězda současnosti je osamělý chlápek, který pouští…
Babiš přiznal, že vymyslel Čapí hnízdo, pak na mě sháněl kompro, říká Vít Klusák. Teď…

ČTKVybíráme z placeného obsahu
17. září 1939: Den hanby světového komunismu aneb Poláci, Finové, Češi, jak se to rýmuje
Státní zástupci nezávislejší než nezávislí? A na kom vlastně? Změna Ústavy není potřeba
Revoluce ve školství: Děti čekají předměty jako politická korektnost, Google anebo selský rozum
Les Bains Douches: Staré pařížské lázně se staly obětí celebrit a dekadence 20. století
PREMIUM X Konspirační teorie realitou: Projekt MKUltra a vládní pokusy na lidech

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější