Zaklínač: Nahradí nový seriál Hru o trůny? | Reflex.cz
nahoru

Náhrada za Hru o trůny? Nový seriál Zaklínač vypustil první ukázku a fanouškům se líbí

Martin Bartkovský23. července 2019 • 15:00

Zatímco v 90. letech lidé hromadně sledovali seriály jako Xena nebo Herkules po jejich konci zájem o fantasy seriály opadl. To se zlomilo až s příchodem jednoho z nejpopulárnějších seriálů všech dob – Hry o trůny. Na jejich popularitu chce navázat další velký projekt, který si jako předlohu bere také kultovní fantasy ságu – Zaklínač. Seriál internetové televize Netflix o legendárním lovci monster se kvapem blíží a známo už je spousta informací a hlavně vyšla první plnohodnotná ukázka. Vše nejdete přehledně v článku.

Zatímco Hry o trůny měla při svém televizním startu pouze pár knihami políbených fanoušků, Zaklínač je v opačné pozici. Je to obrovský fenomén, který zpopularizovali především hry od polského studia CD Projekt RED. I díky nim si fandové zpětně kupovali knihy a fanouškovská základna má nyní v podstatě všechno načteno. A je to znát i v diskuzích o chystaném seriálu. Fandové těžce nesli obsazení „Supermana“ Henryho Cavilla i dalších postav, jejichž vzhled nekoresponduje s poslední vydanou hrou.  

Exkluzivní rozhovor s Nočním králem ze Hry o Trůny: Vymyslel jsem vlastní smrt. Objeví…

Tvůrci seriálu pro Netflix totiž vychází hlavně z knih Andrzeje Sapkowského. V jejich Zaklínači tak nebude příliš jasné, kdo je dobrý a kdo zlý. Jejich lovec monster také nosí pouze jeden meč, o čemž se také hodně diskutuje. A fanouškům také vadí, že už od preprodukce hledali tvůrci rasově co nejvíc rozmanité herce.

Nyní je ale venku první ukázka a fanoušci jsou víceméně spokojeni. Padají sice posměšky na to, že je Zaklínač příliš svalnatý a dryády příliš černé, ale jinak nic zásadního. Navíc ústřední herecké trio šlo se svou kůži na trh na akci Comic Noc v San Diegu a setkalo se s vřelým přijetím. Na akci se fanoušci mimo jiné dozvěděli, že i Henry Cavill je vášnivých hráčem Zaklínače a že se na roli připravoval čtyři měsíce, během kterých trénoval se čtyřmi různými meči. V seriálu bude detailně rozpracována minulost ženských postav, zatímco v knihách jsou o ní jen útržky.

Pokračování Hry o trůny: Vše, co potřebujete vědět o dalších chystaných seriálech

Tvůrci i herci upozornili fanoušky, aby jejich seriál nesrovnávali se Hrou o trůny. Bude prý úplně jiný a kromě fantasy prvků bude řešit i rodinné vazby mezi postavami. Jedna paralela se ale mezi oběma seriály nabízí. I tady totiž dohlížel na bojové scény Vladimír Furdík, slovenský kaskadér a choreograf, který si také zahrál Nočního krále. Detailně o tom mluví v rozhovoru pro Reflex, který najdete ZDE.

První řada seriálu The Witcher bude mít celkem osm epizod, které budou mít premiéru v prosinci. V hlavních rolích se představí Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri), Jodhi May (Calanthé), Björn Hlynur Haraldsson (Eist Tuirseach), Adam Levy (Myšilov), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig) a další.

Hra o klíny: Populární seriál ukázal přes 134 prsou, 7 penisů a více než hodinu a půl …
Arya Stark pro Reflex: Jako mrňavá holka jsem měla to štěstí, že jsem naskočila do…
Nejlepší filmy a seriály

Podívejte se na naše žebříčky nejlepších filmů roku 2018

Thrillery Dramata Komedie Horory Filmy 2018 Sci-fi Seriály

 

 

Vybíráme z placeného obsahu
Druhé okradení církví zarazil ústavní soud. Sláva, žijeme v právním státě!
Tanec života se smrtí, láskou a erotikou: Prohlédněte si bizarní fotoalbum českého rodáka
Vladimír Mertlík: Buranství je stav srdce, mysli a duše aneb Čína jako velký učitel Miloše Zemana
Ústavní soud zrušil zdanění náhrad z církevních restitucí
Za pořad Premiér nedostane letos na Vánoce Soukup žádné dárky, tvrdí Ježíšek

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější