Brad Pitt si prý vůbec není podobný! Fanouškům se nelíbí plakát k novince od Tarantina | Reflex.cz
nahoru

Brad Pitt si prý vůbec není podobný! Fanouškům se nelíbí plakát k novince od Tarantina

Tereza Spáčilová21. března 2019 • 15:50
Brad Pitt si prý vůbec není podobný! Fanouškům se nelíbí plakát k novince od Tarantina
foto: Sony Pictures

Margot Robbie jako Sharon Tateová a „vyžehlený“ Leonardo DiCaprio a Brad Pitt coby westernová hvězda se svým věrným kasakadérem: ti všichni sošně pózují na plakátech k novince Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, jež prakticky ihned po zveřejnění rozcupovali fanoušci na kusy.

Jejich výtky se různí, na jednom se ale shodnou všichni: od kultovního filmaře by prý očekávali mnohem více invence. Hvězdy na pozadí hollywoodského kopce podle nich připomínají spíš lacinou reklamu na DVD verzi filmu než plakát k jedné z nejfajnovějších událostí roku.

Nejočekávanější filmy roku 2019: Devátý Tarantino, poslední Star Wars, příběh Eltona…

Odvolávají se na kampaně k předchozím úspěšným titulům „legendy z videopůjčovny“, jako jsou Kill Bill, Nespoutaný Django nebo Osm hrozných, které tíhly k minimalismu a spíše než na slavná jména spoléhaly na nápad a vytříbený grafický styl. (Připomeňte si je ve fotogalerii)

Pitt s cizím tělem a tváří voskové figuríny

Další výtky potom směřují k tvářím mužských idolů, jež mnoha lidem připadají příliš vyhlazené a neautentické a přirovnávají je k voskovým figurínám. Všímají si i nepříliš vydařené práce grafiků, v jejímž důsledku například jako by hlavu Brada Pitta někdo přilepil k cizímu tělu. "Nejhorší tarantinovský plakát!" vzkazují zklamaně přes Twitteru.

Producenti naštěstí čerstvě zveřejnili také první trailer k této „neoficiální kronice Hollywoodu“ a ten už se představě o tom, co přísluší tarantinovskému kultu, blíží o poznání více. Má zcela nezaměnitelnou atmosféru, náladu a humor, kvůli kterému jsou miliony lidí schopni nocovat před kinem.

trailer filmu Tenkrát v Hollywoodu (2019)VIDEO Falcon

Obsahuje jakýsi trailer v traileru, v němž hlavní mužští hrdinové vysvětlují, co mají jako herec a kaskadér v popisu práce. Součástí upoutávky je i přehlídka slavných tváří filmu, v němž se sejdou mimo jiné Al Pacino, Dakota Fanning, Tim Roth, Michael Madsen, Danny Strong či James Marsden. 

10 nejlepších filmů Brada Pitta. Připomeňte si ikonické role hollywoodského krasavce

Určí datum premiéry 25 stará Pulp Fiction?

Z traileru zatím není jasné, jakým způsobem bude do děje zakomponována smrt manželky Romana Polanského Sharon Tateové, jíž v roce 1969 brutálně zavraždil Charles Manson (Damone Herriman) a která podle Tarantina symbolicky uzavřela to, čemu se říká zlatá éra Hollywoodu.

A ještě o jedné věci se teď v souvislosti s filmem Tenkrát v Hollywoodu mluví: 21. 5. uplyne přesně čtvrtstoletí od chvíle, kdy měl na festivalu v Cannes premiéru jeho patrně nejcitovanější počin, černá komedie Pulp Fiction, a tak se spekuluje o tom, že by se teď Tarantino mohl na místo činu vrátit. Obzvlášť když sám režisér říká, že Tenkrát v Hollywoodu se Pulp Fiction podobá jako žádný z jeho filmů.

Slavná filmová přehlídka se rozeběhne 14. května a potrvá až do 25. května, takže šance tu je. A jestli se šuškanda nemýlí, bude to letos na Croisette velká party!

Plakáty k nejznámějším Tarantinovým filmům si připomeňte ve fotogalerii: 

Sommerová: Babiš je zločinec a půjde před soud. Většina lidí je nevzdělaná, čím víc…
New York pod nadvládou cracku: Odvrácená tvář 80. let na silných fotografiích

Tereza SpáčilováVybíráme z placeného obsahu
Kremlík: Globální oteplování je podvod, ekofašismus navazuje na Hitlera a vychovává si věřící děti
Povinná maturita z matematiky nebude. Sláva! Sociální experiment hrozil katastrofou
Stroj na milionáře, ale i zdroj peněz pro sport. Před 63 lety zahájila činnost Sazka
Město duchů: Fukušima po jaderné havárii připomíná Pripjať a zanechává pachuť smutku
Po útoku v Saúdské Arábii prudce zdraží benzin, varují odborníci

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější