nahoru

Deníček moderního fotra bude ten nejlepší film na světě, říká autor knihy Dominik Landsman

-bam- 15. července 2021 • 17:30
Video se připravuje ...
Dominik Landsman mluví o natáčení filmu Deníček moderního fotra
• video: 
CinemArt

Nová česká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana deníček moderního fotra oznamuje datum premiéry a představuje trailer. V hlavních rolích originálního příběhu otce na mateřské dovolené se setkali Jiří Mádl a Tereza Ramba. Do kin přijde Deníček moderního fotra 12. srpna 2021. Dominika Landsmana můžete znát i ze stránek webu reflex.cz kde píše rubriku Divoký kačer.

Když se Nataša a Dominik neplánovaně stanou rodiči, domluví se, že Nataša jako úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, a nakonec musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska…

Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře. „Jako autor literární předlohy jsem si ve filmu vydupal zásadní roli bezejmenného taxikáře,“ říká autor literární předlohy Dominik Landsman.

Ve filmu uvidíme řadu předních českých herců. Rodiče Dominika / Jiřího Mádla si zahrají Pavla Tomicová a Ondřej Malý, rodiče Nataši / Terezy Ramby  Lucie Benešová a Roman Zach. V roli Natašina nápadníka a Dominikova soka uvidíme Lukáše Hejlíka v jeho první filmové roli vůbec, dále také Lucii Polišenskou, Ivana Luptáka, Andreu Hoffmannovou, Roberta Jaškowa.

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.