nahoru

Artisté několik metrů nad zemí i imaginární schody. Podívejte se na unikátní choreografii bratří Cabanů

Martin Bartkovský30. června 2019 • 11:00
Choreografie bratří Cabanů na 54. karlovarském filmovém festivalu
• video: 
Martin Bartkovský

Bratři Cabani neodmyslitelně patří k zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Diváky vždy udivují choreografií, která využívá projekce, artisty i nápadité kostýmy. Zatímco loni stylizovali zahájení do oslav sta let republiky i všesokolského sletu, letos si více pohráli s grafickým designem festivalu od studia Najbrt. Na plátně se tak artisté pohybovali převážně v doprovodu křivek a geometrických tvarů. Podívejte se na celou zahajovací choreografii.

Velkým sálem duněly variace na skladbu Sweet Dreams od britského dua Eurythmics a artisté na visutých hrazdách předváděli dech beroucí kousky. Ať už se navzájem drželi za ruce několik metrů nad zemí bez jistícího lana či vybíhali po neviditelných schodech. Tanečnice navíc celé číslo zvládly na pořádně vysokých podpatcích. To je ve zkratce popis čísla, kterým bratři Cabani zahájili 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na celé vystoupení se podívejte ve videu v úvodu článku!

Film Reflexu Moje svoboda Film Reflexu Moje svobodaFoto Reflex
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku