nahoru

Jedenáctka rozdílů mezi filmy ve Varech a světovou kopanou

Milan Tesař 4. července 2018 • 11:41
Za takový herecký výkon by Neymar obdržel ve Varech jistě cenu
Za takový herecký výkon by Neymar obdržel ve Varech jistě cenu
• foto: 
archiv

Jak tak přebíhám mezi karlovarskými projekcemi a hotelovým pokojem, kde sleduju zápasy na mistrovství světa v kopané, s překvapením zjišťuju, kolik rozdílů existuje mezi kopanou a kinematografií.

1. Během fotbalového zápasu se nesmí filmovat a opačně, během filmu se nesmí hrát fotbal. (A to ani když se diváci v biografu nudí.)

2. Je nepředstavitelné, aby Jaromír Bosák na začátku přímého přenosu řekl: „Tento zápas není vhodný pro děti, neboť Messiho bude dnes hlídat obránce Pedro Ramirez přezdívaný „Řezník“.

3. Naopak je nepravděpodobné, že se po premiéře bude režisér kát těmito slovy: „Věděl jsem, že nastupuju proti dobře trénovanému publiku. Vůbec nechápu, proč mi v polovině filmu došel dech.

4. Fanynky artových filmů nikdy neukazují v hledišti prsa.

5. Filmový střihač si na rozdíl od Ronaldova kadeřníka nemůže pomoci gelem.

6. Filmy nemají na rozdíl od fotbalových zápasů patnáctiminutovou přestávku. Proti jejímu zavedení jsou tvůrci psychologických filmů pomáhající si dlouhými, rozostřenými záběry a vnitřním hlasem dívky, kterou znásilnil strýc.

7. Ve srovnání s výpravnými filmy je kopaná fádní, jelikož kostýmy fotbalistů jsou pořád stejné: tričko a trencle.

8. Po skončení filmu nepřichází v úvahu nastavení, což mrzí hlavně u příběhů s otevřeným koncem, kdy divák nechápe, o čem to celé bylo. Penaltový rozstřel vždy jasně označí vítěze.

9. Pokud režisér během projekce vidí, že se v kině nikdo nesměje, nemá šanci poslat na hřiště čerstvé síly.

10. Ani extrémně spokojení diváci v kině nikdy nerozpoutají mexickou vlnu.

11. Kdyby byl programový ředitel Karel Och videorozhodčím, zařadil by všechny sporné penaltové situace do hlavní soutěže karlovarského festivalu. Fotbalový svět podobně vstřícnou osobnost prostě nemá.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

  Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Los Vstupenky Nominace Kvalifikace Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupiny: >* A> * B> * C> * D> * E> * F> * G> * H> *

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Argentina * Belgie * Brazílie * Francie * Německo *
Portugalsko * Španělsko *
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku