nahoru

Láska je jako večernice! Vladimír Mišík pořád umí vyrobit husí kůži pomocí jediné písně

Martin Bartkovský3. července 2018 • 15:00
Vladimír Mišík a jeho Variace na renesanční téma
• video: 
Martin Bartkovský

V letním kině v Karlových Varech usedl na židličku, dlouze se napil neperlivé vody, odkašlal si, vzal do ruky kytaru a spustil koncert, který rozezpíval stovky lidí v hledišti. Vladimír Mišík vystoupil v rámci vzpomínkového večera na sovětskou invazi v roce 1968, který uspořádal Český rozhlas. A byl to parádní koncert. Poslechněte si jeho nesmrtelnou Variaci na renesanční téma.

Vladimír Mišík patřil k české či československé hudební scéně už v roce 1968. Dnes na pódiu karlovarského letního kina předvedl průřez dlouhou historií existence své kapely Etc... včetně slavných hitů.

Kromě koncertu byla na programu projekce i dvou filmů – vůbec poprvé v Česku promítaný dokument režiséra Jana Němce Oratorium pro Prahu, po kterém následoval dnes už kultovní snímek Spalovač mrtvol.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku