nahoru

Filmy ve Varech: Mimořádná zpráva - O Zemanovi bez Zemana aneb Když vás zajímá, jak fungují média

red 1. července 2018 • 14:00
Festival Karlovy Vary: Mimořádná zpráva - O Zemanovi bez Zemana a jak fungují média
• video: 
reflex.cz

Píše se 9. březen 2017 a Miloš Zeman má večer tisícovce svých věrných oznámit, zda bude, či nebude podruhé kandidovat na prezidenta ČR. Z redakce Hospodářských novin není mezi zvanými nikdo, z redaktorů ČT se na Hrad jako zázrakem dostal Vladimír Keblúšek – ale nesmí mít kameru.

Jak obě redakce připraví zprávu, u níž vlastně nemohou být? Jak fungují mediální rutiny, jak mezi sebou komunikují čeští špičkoví žurnalisté?

Sedmdesát minut o Zemanovi bez Zemana, v hlavní roli místo něj novináři – místy je to parodie, místy thriller. Režisér dokumentů Česká RAPublika, Dva nula nebo FC Roma zajímavě připomíná klíčový okamžik naší země.

Pro koho: Pro ty, které zajímá, jak fungují média.

Mimořádná zpráva

Režie: Tomáš Bojar / ČR 2018

Film uvidíte na festivalu v Karlových Varech v těchto termínech:

Pondělí 2.7. 15:30 Malý sál
Úterý 3.7. 17:00 Kino Drahomíra
Čtvrtek 5.7. 9:00 Kinosál B

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku