Video placeholde
Screenshot z nové znělky MFF KV
Screenshot z nové festivalové znělky
Johnny Depp v nové festivalové znělce
3
Fotogalerie

Sage Buchalter: Prý jestli bych měla čas zaletět za Johnnym Deppem do Budapešti. Ale jóóó, měla!

Cestuje po Evropě s malým kufrem a batohem, své věci má momentálně ve skladu: až se vrátí domů, plánuje se po devíti letech v New Yorku přestěhovat do Los Angeles. Herečka a muzikantka SAGE BUCHALTER, přísná novinářka z letošní festivalové znělky s Johnnym Deppem. Práce s režisérem Ivanem Zachariášem ji bavila tak, až jí na place říkal, že se moc usmívá. Že má být vážnější, když je reportérkou toužící po odkrytí exkluzivní kauzy: Jak to, že Depp nemá glóbus?  

Sage Buchalter, vážná nebo ne, svůj komediální talent nezapře: při povídání s ní vám každou chvilku cukají koutky a vlastně si přejete, aby co nejdřív měla svůj stand-up.

Neboj se, my víme, že jsi vtipná

Nabídku na znělku dostala od režiséra Ivana Zachariáše napřímo, bez castingu; už se znali z předešlé společné práce. „Točili jsme s Ivanem reklamu se zombií. Hrála jsem tam technickou ředitelku, jejíž šéf najednou vstane z mrtvých a všichni vyděšeně zdrhnou z místnosti, jen já a ještě jeden herec zůstaneme. Říkal mi tehdy: Neboj se, my víme, že jsi vtipná,“ říká rodačka z Amerických Panenských ostrovů, herečka, pianistka a písničkářka.

„Když mi zavolali, jestli bych neměla čas zaletět na Johnnym Deppem do Budapešti, říkala jsem: Ale jóóó, v podstatě měla!“ usmívá se Sage, která vystudovala hudební divadlo na coloradské univerzitě Mesa: „Herectví je pro mě priorita. Hudbu dělám především sama pro sebe jako práci, nad kterou mám větší kontrolu než nad hereckými rolemi.“

Tři nové tři písně, spousta nových zemí

Vypráví o svých hudebních projektech, ke kterým patří píseň a hudební video inspirované hnutím ≠MeToo, My Body. Navíc právě nahrává tři nové tři písně, které budou k dispozici na Spotify i Apple Music nejpozději koncem tohoto roku: Hope o naději, že můžeme i těžkými časy projít společně a zoceleni, Time o důležitosti času, který trávíte s blízkými lidmi, a Little Kinder: „Ten poslední song je především vzkazem pro mě samotnou, abych byla  sama k sobě trošku milejší,“ říká mladá herečka, která by jednou ráda založila vlastní produkční společnost.

„Při posledním rozhovoru se mě ptali, jestli si myslím, že mě ta znělka s JD pomůže. Až budu u svého počítače, asi si ji přidám na svoji webovou stránku,“ říká herečka, která považuje pozvání do Varů za velkou čest. Mrzí ji jen, že s sebou nemá dostatečné množství reprezentativního oblečení: od nás se totiž chystá na šestitýdenní cestu do Paříže, Terstu, Neapole, pobřeží Amalfi v jižní Itálii, Říma… Pak vlakem do Florencie, Barcelony a portugalského Porta…

Ještě o ní uslyšíme.