nahoru

Karlovarský festival pokračuje celý rok na streamovací platformě KVIFF.TV

red 13. července 2022 • 17:20
Karlovarský festival pokračuje celý rok na streamovací platformě KVIFF.TV
foto: KVIFF.TV a.s.

56. ročník festivalu i v letošním roce mohli sledovat diváci po celém světě díky oficiální festivalové online televizi KVIFF.TV LIVE. Nejdůležitější momenty přímo z centra dění, stejně jako spousta originálních pořadů vytvořených k programu letošního ročníku jsou trvale dostupné na www.kviff.tv a najdete tam i celou řadu filmů. 

56. ročník karlovarského filmového festivalu skončil, ale KVIFF.TV běží dál. Kromě toho, že se stále můžete přenést v čase přímo na červený koberec nebo jakoukoliv jinou významnou událost jednoho z největších svátků filmu, obsahuje současná podoba KVIFF.TV nově také knihovnu více než 500 filmů, která divákům umožňuje zůstat v kontaktu s festivalem celý rok. Už nyní nabízí několik filmů z programu letošního ročníku, stejně jako trojici filmů, které jsou poctou čerstvému držiteli Ceny prezidenta festivalu Boleslavu Polívkovi.

Video se připravuje ...
Přidaná projekce KVIFFTVVIDEO KVIFF.TV a.s.

„Jsme unavení, ale zároveň šťastní, že jste nás vy diváci tak úžasně podrželi. Vary však ještě neskončily, zůstaňte naladěni na festivalovou dramaturgii prostřednictvím více než půltuctu pečlivě vybraných titulů z letošního ročníku. Kvalita současná i archivní, prostě festival u vás doma,“ doplňuje programový ředitel festivalu Karel Och.

Překvapivý debut z Cannes i osvědčené klasiky

Kurátorovaný výběr více než 500 filmů vznikl pod vedením zkušeného programového týmu karlovarského festivalu a ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Exkluzivně 

tak můžete již nyní na KVIFF.TV zhlédnout kolekci s názvem Přidaná projekce, která je odkazem letošního ročníku a v 10 dnech nabídne divákům 7 celovečerních a pásmo 4 krátkometrážních filmů z programu festivalu. Online forma „festivalových ozvěn“ je světovým unikátem, nepořádá ji v současnosti žádný jiný mezinárodní filmový festival.

Nejčerstvější novinkou Přidané projekce je snímek All inclusive, jehož světová premiéra proběhla úspěšně na festivalu v Cannes, v hlavní roli s hvězdou britského filmu Paulem Mescalem. Kolekce obsahuje i film Záře, mimořádně intenzivní příběh v hlavní roli s čerstvým držitelem Křišťálového glóbu Geoffrey Rushem. Čestné místo v rámci Přidané projekce má Bolek Polívka v jedné ze svých nejlepších a nejoceňovanějších rolí. Zapomenuté světlo po 25 letech od premiéry letos opět zazářilo ve Varech, díky KVIFF.TV je exkluzivně dostupné online. V kolekci Přidaná projekce dále nechybí ani devadesátková pop-kulturní klasika Ghost dog: Cesta samuraje, bolivijský film Utama – vítěz letošního Sundance, italský snímek Díra nebo restaurovaný masterpiece Jaromila Jireše Žert. Na sekci Pragueshorts ve Varech navazuje pásmo čtyř krátkometrážních snímků (Poslední den patriarchátu, Schránky, Casting, Ještě nespíš?) a nabídku doplňují i další dva snímky z filmografie Bolka Polívky – Domácí péče a Dědictví aneb Kurvahošigutntag. 

Festival pokračuje celý rok online

KVIFF.TV umožňuje karlovarskému festivalu posunout vlastní kulturní a společenské aktivity do neomezeného online prostředí a stává se významným komunikačním prostředkem s milovníky filmu v Česku a na Slovensku. 

Filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu, naprostou většinu filmů mohou získat s výhodným měsíčním či ročním předplatným, filmové novinky nad rámec předplatného pak předplatitelé získají s výraznou slevou. Filmová nabídka se dále bude rozšiřovat každý týden. 

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.