Video placeholde
Benicio Del Toro na filmovém festivalu v Karlových Varech
Benicio Del Toro na filmovém festivalu v Karlových Varech
Benicio Del Toro na filmovém festivalu v Karlových Varech
Benicio Del Toro na filmovém festivalu v Karlových Varech
16
Fotogalerie

Benicio del Toro: Je náročné hrát někoho, kdo je sjetý všemi druhy drog. Od alkoholu až po ty, které neexistují

Geoffrey Rush není jediným oscarovým hercem ve Varech, který se může se pyšnit detailními znalostmi české kinematografie. I Benicio del Toro zná vedle Miloše Formana namátkou Alfréda Radoka či Františka Vláčila. Má rád Marketu Lazarovou, důležitá je pro něj Daleká cesta, vzpomněl Rudolfa Hrušínského a jeho opus „The Cremator“, rozumějte Spalovač mrtvol. Poslechnout si jej můžete v naší videoukázce.  

Na své role se detailně připravuje, vlastně jimi přesně v duchu svého učitele Stanislavského žije, je ochoten pro ně leccos obětovat. Pro roli ve snímku podle stejnojmenné knihy Huntera S. Thompsona Strach a hnus v Las Vegas například přibral 20 kilo; vzpomínku na natáčení najdete ve videoukázce. „Bylo náročné hrát někoho, kdo je neustále sjetý všemi druhy drog. Od alkoholu až po ty, které neexistují,“ řekl a dodal, že bylo také nutné znát detailně Thompsonovu knižní předlohu, což pro něj znamenalo hodiny studia. „To dílo závažně komentuje dění v tehdejší Americe…“  

Soustředěný pracant a student významné americké herecké pedagožky Stelly Adlerové, jeden z neobsazovanějších mužů současného Hollywoodu, ale zvládne být charismatickým Che Guevarou, Escobarem, záhadným kolumbijským agentem, narkomanem i mužem zákona. Ve Varech byl v rámci jeho pocty ve Velkém sále uveden film Traffic – Nadvláda gangů režiséra Stevena Soderbergha, za který byl oceněn Oscarem za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Zlatým Globem, cenou BAFTA, Stříbrným medvědem na Berlinale a řadou dalších cen. Ve vyprodaném Karlovarském městském divadle pak odpoledne před závěrem festivalu osobně uvedl kriminální thriller z roku 1995 Obvyklí podezřelí.

Na závěr 56. ročníku MFF Karlovy Vary převezme Benicio Del Toro Cenu prezidenta; velký profilový rozhovor s ním najdete v Reflexu o letních prázdninách.