nahoru

Vrchní prchli letos už potřetí! Varský Běh výčepních Pilsner Urquell vyhrál běžec z Prahy

Jan Studnička 7. července 2022 • 18:20
Video se připravuje ...
Běh výčepních Pilsner Urquel na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech 2022
• video: 
Martin Bartkovský

I letos se na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech během festivalu rekonstruovala slavná honička z filmu Vrchní, prchni! a i letos pod záštitou Prazdroje. Desítky výčepních vyběhli od příznačného Velorexu a měli uběhnout zhruba čtyřsetmetrový okruh. 

Říká se, že když se něco koná již po třetí, máte na rukou tradici. A jak říkal moderující sportovní komentátor Michal Dusík "napoprvé jsme si to oťukali, napodruhé jsme utíkali před covidem, ale teď je to ono”. A říkal to i přesto, že bylo celé odpoledne pod mrakem a několikrát během dne sprchlo, takže hrozilo, že výčepní z celé republiky poběží kolem kolonády v dešti. 

Nic takového se naštěstí nestalo, byla by to totiž o to větší škoda, že se letos běželo se vzpomínkou na zesnulého představitele Fantoma restaurací a jídelen Josefa Abrháma. Nejen jeho, ale i Libušku Šafránkovou, Jiřího Kodeta a další herecké legendy, které se ve filmu objevily, přišel vzpomenout i syn také již bohužel zesnulého režiséra Ladislava Smoljaka, David Smoljak.

Adrenalin nicméně po chvíli rozehnal chmury a už se soutěžící soustředili jen na výhru. Někteří se hnali kolonádou skutečně o překot a profesionální komentář Michala Dusíka tomu dodal tu správnou šťávu. A když jsme u správné “šťávy”, výherce běhu, Dominik Kirchmann-Urban, si ještě před převzetím výhry rovnou od cílové pásky zaběhl pro jedno čepované do stánku, což přítomný sládek Prazdroje Václav Berka hlasitě kvitoval.

Bylo zkrátka vidět, že Pilsner Urquell k filmům patří, ostatně Prazdroj je oficiálním pivem Karlovarského filmového festivalu. Ale nezapomeňte, mezi filmy a pivem je jeden zásadní rozdíl - filmy se točí, pivo se čepuje. 

Jan StudničkaMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.