nahoru

Mladá generace má mobily vrostlé do dlaní, lidé bez telefonů jsou prakticky mrtví, říká Marek Eben

Martin Bartkovský 2. července 2022 • 14:25
Mladá generace má mobily vrostlé do dlaní, lidé bez telefonů jsou prakticky mrtví, říká Marek Eben
foto: Zbyněk Pecák

Filmový festival v Karlových Varech tradičně zahajuje svým břitkým projevem Marek Eben. Zatímco v minulých letech básnil o chlebíčcích či popkornové vůni kinosálů, tentokrát si vzal na paškál mobilní telefony. Zahajovací choreografie bratří Cabanů se nesla v duchu mobilů, QR kódů a digitální covidové doby. Eben na to navázal úvahou, jak to mají s telefony různé generace, a připojil návod, jak si vyndat v kině mobil z kapsy. Celý úvodní projev najdete ve videu v úvodu článku.

„Ti nejmladší z nás mají mobily vrostlé do dlaní a jsou kdykoli připraveni natáčet nás starší. Než si my uvědomíme, že se něco děje, oni nás mají už dávno natočené a smějí se nám na sociálních sítích,“ začal projev moderátor Marek Eben. O generaci, která žádné telefony nevlastní, v nadsázce prohlásil, že jsou prakticky mrtví.

Kromě Ebena tradičně zahájil karlovarský filmový festival i jeho prezident Jiří Bartoška. A jeho témata? Covid a válka. „Dva roky nám covid zavázal oči a hrál si s námi na slepou bábu. Letos se naštěstí vracíme k červencovému termínu. Znakem této divné doby je i nesmyslná a krutá válka na Ukrajině,“ řekl Bartoška. Kompletní projevy pánů Ebena a Bartošky najdete v úvodním videu, stejně jako magickou formuli, kterou prezident festival zahajuje už řadu let.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.