nahoru

Martha Issová: Hod oštěpem jsem pro Zátopka trénovala rok a půl. Dana o mě musela břinknout

Veronika Bednářová 29. srpna 2021 • 15:30
Martha Issová: Hod oštěpem jsem pro Zátopka trénovala rok a půl. Dana o mě musela břinknout
foto: Bet Orten

Prošla si regulérním vrcholovým tréninkem, její tělo získalo parametry sportovkyně. „První část přípravy byla zaměřená na to, abych nasála Danin styl, osvojila si její způsob rozběhu a odhozu,“ vysvětluje Martha Issová, když nás na zahrádce vinohradské sokolovny přeruší skupinka malých sokoleK: „Můžeme se s vámi vyfotit?“ – „Ta hraje tu Danu!“ šeptá nadšeně jedna z holčiček.

Hod oštěpem jsem trénovala rok a půl. Pomáhali mi trenér Ruda Černý a oštěpařka a dvojnásobná olympijská vítězka Bára Špotáková. Kondiční trénink pak vedl Jan Adensam. Jejich rady a poznatky mi pomohly technicky i psychicky – setkání s nimi patří k zásadním, které mi Zátopek přinesl.

Druhá část přípravy spočívala ve studiu pramenů, hodně jsem vycházela z knihy Náš život pod pěti kruhy z roku 2016, kterou měla ráda i Dana. Ale přečetla jsem toho spousty a taky jsme s Václavem koukali na dokumenty, dobové záběry… Ráda jsem zkoumala ty, na kterých jsou spolu. Zajímalo mě, jak se na sebe dívali, jak na sebe mluvili…

A pak přišla třetí fáze: magie kamery. Když se začne točit, snažím se v ten okamžik předchozí přípravu zasunout někam do podvědomí a moc nemyslet.

Myslím, že Dana o mě musela břinknout.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.czMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.