Johnny Depp.

Johnny Depp. Zdroj: Twitter

Do Varů přijede další hvězda světového formátu Johnny Depp

Festival přivítá slavného herce, jehož kariéra nezapomenutelně obohatila světový film.

MFF Karlovy Vary navštíví americký herec, producent a hudebník Johnny Depp. Festival připomene nesmazatelnou stopu, kterou zanechal v dějinách filmu posledních dekád. Jeho bohatá kariéra byla po právu ověnčena třemi oscarovými nominacemi, Zlatým glóbem, Ce- nou Screen Actors Guild pro nejlepšího herce, ale i čtrnácti vítězstvími v People’s Choice Award udílené filmovými fanoušky a nespočtem dalších cen a nominací na ně. Z Deppovy stále se rozrůstající filmografie festival vybral dva jím produkované snímky: dokument Hrnec zlaťáků: Pár drinků s Shanem MacGowanem (2020) a drama Minamata (2020), v němž na- víc ztvárnil hlavní roli.

Na velkém plátně debutoval v atmosférickém hororu Noční můra v Elm Street (1984). Od počátku Deppovy kariéry to byly jeho nezaměnitelné výkony, které řadě filmů pomohly získat kultovní status, jmenujme snímky Co žere Gilberta Grapea (1993), Arizona Dream (1993), Mrtvý muž (1995), Krycí jméno Donnie Brasco (1997) nebo Strach a hnus v Las Ve- gas (1998). V téže době také započal dlouho- letou spolupráci s režisérem Ti- mem Burtonem, který ho obsadil do Střihorukého Edwarda (1990) či Ospalé díry (1999).

Johnny Depp se rychle zařadil mezi celosvětově nejžádanější herecké osobnosti. Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003) mu vynesli první nominaci na Oscara, další dvě násle- dovaly za Hledání Země Nezemě a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007), když mu druhý jmenovaný vynesl i Cenu Screen Actors Guild pro nejlepšího herce.  

Neméně důležitá kapitola Deppovy kariéry začala v roce 2011, kdy poprvé okusil úlohu fil- mového producenta. Hugo a jeho velký objev (2011) režírovaný Martinem Scorsesem získal 11 oscarových nominací a vysloužil si chválu kritiků. V dalších letech produkoval snímky Temné stíny (2012), Mortdecai: Grandiózní případ (2015) a Minamata (2020), ve všech zá- roveň ztvárnil hlavní role. „Jsme nesmírně poctěni, že festival navštíví ikona současného filmu,” dodává prezident fes- tivalu Jiří Bartoška. „Johnnyho Deppa obdivujeme dlouhodobě, bude nám proto ctí jej přiví- tat v Karlových Varech.“