nahoru

Udženija se infiltrovala na oslavu narozenin Jaromíra Soukupa jako náš agent, tvrdí Fiala

Dominik Landsman 27. února 2019 • 18:15
Udženija slaví Soukupa
Udženija slaví Soukupa
• foto: 
TMBK

Páteční oslava narozenin Jaromíra Soukupa, bývalého boxera a enormního moderátora všeho, co se moderovat dá a co běží na jeho televizi, se neobešla bez silných emocí a lokálních afér. Mezi silné emoce se samozřejmě řadí projev Miloše Zemana, který Jaromíra Soukupa nazval svým přítelem. Ona lokální aféra je bezesporu účast první místopředsedkyně ODS Alexandry Udženiji, která byla zachycena na fotografiích z oslavy, kterak se lísá k Jaromíru Soukupovi a sahá na prezidenta Miloše Zemana.

Toto je pro ODS a její voliče samozřejmě nepřijatelné. Jak je možné, že první místopředsedkyně strany oslavovala s těmi špatnými? Vždyť Soukup se Zemanem jsou koncentrované zlo, minimálně pro lepšolidi a takzvanou pražskou kavárnu. Jak je tedy možné, že se s nimi Udženija paktuje?

Bezprostředně po odhalení této zrady se objevily hlasy voličů, že s občanskými demokraty končíi. Několik věrných sympatizantů ODS se snažilo situaci zachránit a fotografii, kde Udženija sahá na Miloše Zemana, označili za akt soucitu a lidství, neboť prý Udženija sahala na Zemana, aby se ujistila, že je ještě naživu. Prý se mu dokonce pokoušela nahmatat tep.

Tato teorie však byla brzy vyvrácena a označena za účelovou.

Nakonec světlo do celé aféry vnesl až sám předseda strany Petr Fiala, který přítomnost Udženiji na oslavě vysvětluje tím, že se jednalo o utajenou infiltraci mezi nepřátele za účelem získání kompromitujících informací.

„Bohužel teď už s tím musím ven. Měla to být původně tajná akce, ale jelikož už to ví celá republika, nemá cenu nějak zapírat. Alexandra Udženija s krycím jménem Saša Udženija byla jako agent vyslána na oslavu narozenin Jaromíra Soukupa, kde se měla infiltrovat mezi hosty, získat si jejich důvěru a získat pro nás důležité informace,“ vysvětloval Petr Fiala na tiskové konferenci.

„Jaromíra Soukupa jsme brali jako neškodného moderátora, který sice má potenciál diktovat politické smýšlení části společnosti, ale nepovažovali jsme ho za hrozbu. To se změnilo poté, co oznámil vznik svého politického subjektu s názvem LIST Jaromíra Soukupa. To jsme samozřejmě zbystřili, protože toto už bylo třeba začít zevrubně monitorovat.

No a právě Saša Udženija s krycím jménem Alexandra Udženija… Nebo obráceně? To je jedno. Prostě ta ženská s divným příjmením coby naše agentka byla vyslána do akce. Původně jsme navrhovali, ať si vezme knírek, aby nebyla nápadná, ale z toho sešlo, což zpětně považuji za fatální chybu. Díky absenci knírku tak byla její přítomnost na oslavě odhalena a z infiltrace tak sešlo,“ pronesl zklamaně Fiala, zadíval se dlouze do země, načež odkráčel do zákulisí.

Bývalí voliči se po tomto oznámení k ODS samozřejmě vrátili. A vše se tak vrátilo do zajetých kolejích.

Jenom Agentka Saša Udženija s povolením hladit starce asi doagentovala. A přitom stačil jeden nevinný knírek. Snad se celá ODS poučí a příště na to půjde jinak.

 

Dominik Landsman
Diskuse ke článku