Skandál na Slovensku: Předvolební potyčka expremiéra Matoviče a exministra vnitra Kaliňáka

Skandál na Slovensku: Předvolební potyčka expremiéra Matoviče a exministra vnitra Kaliňáka Zdroj: Facebook - OLaNO (OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti)

Skandál na Slovensku: Předvolební potyčka expremiéra Matoviče a exministra vnitra Kaliňáka
Skandál na Slovensku: Předvolební potyčka expremiéra Matoviče a exministra vnitra Kaliňáka
Skandál na Slovensku: Předvolební potyčka expremiéra Matoviče a exministra vnitra Kaliňáka
Skandál na Slovensku: Předvolební potyčka expremiéra Matoviče a exministra vnitra Kaliňáka
8
Fotogalerie

Na Slovensku ruší volby. Kandidáti si dají hromadně do držky a premiérem bude ten, kdo bude stát jako poslední

 Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco v České republice se předvolební klání vedou sice dost ostře, ale bez použití násilí, u našich sousedů na Slovensku zvolili kontaktní kampaň. A když se řekne kontaktní, tak v tomto případě opravdu kontaktní.

Slovenští politici vsadili během předvolební kampaně na násilí. Za všechny lze uvést příklad, kdy bývalý slovenský premiér Igor Matovič přijel na mítink strany Směr-SD, kde se dostal do potyčky s exministrem vnitra Robertem Kaliňákem, která přes vulgární nadávky přešla až ke kopancům.

Z pohledu českého občana se tato roztržka může zdát dost přes čáru, ne tak pro slovenské voliče, kteří násilí mezi politiky kvitují.

„Mně se to líbí, když si politici dávají do držky. Je to takové lidské. Jen houšť,“ myslí si pan Benko z Popradu.

Politici vytušili zájem voličů a jdou agresivnímu způsobu předvolební kampaně naproti. Rostoucí násilí mezi politiky přerostlo do takové míry, že přestalo dávat smysl uspořádat klasické volby a místo nich odstartovaly volby střihu Hunger Games.

„Od určité doby přestaly být volby o programu a hlavně o voličích. Aktuální situace napříč politickým spektrem si žádá nový přístup. Chtějí to lidé, chtějí to politici, tak proč to tak neudělat?“ prozradil Ludovít Odor, který aktuálně předsedá slovenské úřednické vládě.

Právě z pera úřednické vlády vznikl dodatek volebního zákona, kdy se v čase konání voleb uskuteční hromadný souboj všech kandidátů. Ten, kdo zůstane stát jako poslední, bude příští premiér.

Slovenské politické strany tak mění svou volební taktiku a připravují se na závěrečnou bitvu.

Marian Kotleba, předseda Kotlebovců, zavětřil příležitost volebního úspěchu a začal s přípravou.

„Začali jsme povinné cvičení bojových umění. Měli jsme v plánu rozdat členům strany střelné zbraně, ale bohužel to vedlo k několika událostem, kdy se ti naši kreténi omylem střelili do nohy nebo při pauze na oběd šli a vystříleli cikánskou osadu. To nás vedlo k myšlence, že střelné zbraně do rukou našich členů nepatří. Zatím. Navíc ještě nebylo rozhodnuto, zda budou při závěrečném souboji střelné zbraně povoleny, takže se soustředíme hlavně na naostřené klacky a na nunčaky,“ prozradil Kotleba, který si už na nic nehraje a do závěrečného volebního souboje nastoupí v nově ušité nacistické uniformě. Podle zdrojů blízkých Kotlebovců navíc členové strany začínají pro případ úspěchu ve volbách roztápět pece.

Vyjma volebních dnů se na předvolebním klání pro voliče nic nemění. I nadále budou v televizi předvolební debaty. Na rozdíl od minulých voleb se letos bude v předvolebních debatách méně mluvit a více si dávat po čuni.

Novela volebního zákona neuvádí, zda bude volební souboj na život a na smrt, ale drtivá většina voličů v to doufá.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Vyhrocená volební kampaň na Slovensku je však skutečností.

Video placeholde

Zaznamenaný konflikt mezi Robertem Kaliňákem Igorem Matovičem • Reflex.cz

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete zakoupit a poslechnout v našem Ikiosku >>>