Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022)

Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022) Zdroj: ČTK / Kamaryt Michal

Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022)
Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022)
Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022)
Andrej Babiš na tiskové konferenci k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022)
15
Fotogalerie

Do politiky jsem nechtěl ani na Hrad nechci. Oni mě ale donutili, plakal Babiš v živém vysílání

Poslanec Andrej Babiš schytává jednu životní ránu za druhou. Nejdřív ho Monika vyrazila z domu, protože se jí z něho už chtělo zvracet, takže chudák musel bydlet v obytném voze, a následně ještě musí chudák chodit k soudu jako obžalovaný. Teď ještě navíc, aby toho nebylo málo, musí kandidovat na prezidenta.

„Já jsem do politiky nechtěl. Chtěl jsem být obyčejný miliardář a žít si svůj sen. To se mi ale nepodařilo. Oni mě donutili jít do politiky. Když už to vypadalo, že z politiky pomalu odejdu, tak mě zase oni donutili kandidovat na prezidenta. Jak já k tomu přijdu? Kdy budu mít už konečně klid?“ plakal Andrej Babiš v přímém přenosu na Nově.

„Já tohle nechci. Chci mít svůj klid, ale oni to nedopustí. Oni mi nedopřejí klid,“ vzlykal Babiš, aniž by upřesnil, koho tím „oni“ vlastně myslí. Všeobecně se ale má za to, že tím „oni“ je polistopadový kartel pod vedením Tomáše Kluse a Davida Kollera a nejspíš i Michala z Kouzelné školky.

„My musíme nějakého kandidáta vyslat. Je to naše povinnost vůči občanům. Jenom my jsme jediné hnutí, které může zachránit republiku. Ale koho tam dát? Ztrhaného Havlíčka, který už pět let nespal, a kdykoliv to s ním tak může seknout? Schillerovou, která se vyprofilovala jako karikatura člověka, ze kterého má prdel úplně každý? Anebo Stropnického? Jeho jediný trumf byl, že je manželem Žilkové, a to teď padlo. Nic. Nedá se nic dělat. Toto břímě musím nést sám. Ačkoliv schvalování kandidáta na prezidenta proběhne až zítra, já jsem se rozhodl, že nebudu čekat na nějaké schvalování, které beztak řídím já, a oznámím svou kandidaturu teď,“ na chvíli se Babiš vzpamatoval, setřel slzy a zadíval se vítězně kamsi mimo kameru.

„Jsem vyvolený. Já jsem spasitel národa. Ačkoliv nechci, musím jít a zachránit Českou republiku. To je úděl nás velikých lidí. Nás mesiášů,“ rozohnil se Andrej Babiš, načež mu nad hlavou vysvitla svatozář, kterou na zeleném pozadí naklíčovali grafici z ANO, což je při živém přenosu velmi obtížné.

Po tomto výkonu se Andrej Babiš znovu rozplakal a upozornil, že on nechtěl být prezident. Ale situace si to žádá a kdo je on, aby rozporoval toto své vyšší poslání?

Podle analytiků je jeho touha nebýt prezident znatelně menší než jeho touha nejít do vězení, což pravděpodobně převládlo v jeho rozhodování.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například jsou demonstrace na Václavském náměstí.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Video placeholde
Prohlášení Andreje Babiše k prezidentské kandidatuře. (31.10.2022) • ČTK/Blesk