Andrej Babiš

Andrej Babiš Zdroj: Zbyněk Pecák

Válka světů v Jihlavě. Senátní volby tu explicitně ukazují rozervanost české společnosti
Válka světů v Jihlavě. Senátní volby tu explicitně ukazují rozervanost české společnosti
Válka světů v Jihlavě. Senátní volby tu explicitně ukazují rozervanost české společnosti
Válka světů v Jihlavě. Senátní volby tu explicitně ukazují rozervanost české společnosti
14
Fotogalerie

Babiš chodí k lidem domů, aby jim vysvětlil, že volby vyhrál on

Po vyhlášení výsledků komunálních voleb to vypadalo, že všichni vyhráli. Každá strana vyjma komunistů výsledky voleb veřejně interpretovala tak, že to je vlastně úspěch. Před druhým kolem senátních voleb do toho samozřejmě nejvíc bušil Andrej Babiš, který vyhlásil drtivou výhru na všech frontách a jasně deklaroval, že občané se vyslovili v komunálních volbách proti vládě Petra Fialy.

Když Andrej Babiš zjistil, že ostatní strany výsledky voleb považují za „docela úspěch“, začal vztekle rozhazovat ručičkama, rozhořčeně chodit v kruhu a vykřikovat, že to tak nenechá.

„Je to nehorázná drzost. ANO jasně vyhrálo a já nedovolím, aby si výsledky voleb pochvalovaly ty pochybné existence ze SPOLU a jim podobní. Takhle to nenechám. Lidé se musí dozvědět pravdu. Musí vědět, že já jsem vyhrál,“ zuřil Andrej Babiš.

Jak to už u něho bývá zvykem, nespokojil se pouze s obyčejným vztekáním a místo toho se vrhl do práce. Vyšel mezi lidi.

„Vůbec nevím, co to mělo znamenat. V pondělí brzo ráno nám někdo bušil na vchodové dveře. Celý rozespalý jsem vstal z postele, otevřel a za dveřmi stál Andrej Babiš s několika fotografy. Ani nepozdravil a hned mi začal vysvětlovat, že ANO vyhrálo komunální volby. Říkal jsem mu, jestli se neposral, že jsou dvě hodiny ráno a že chci spát. On ale trval na tom, že volby vyhrálo ANO a nechť si to všici zapamatujů,“ tvrdí pan Antonín Bláha z Prahy, za kterým přišel Andrej Babiš osobně, aby ho přesvědčil, že právě on je vítězem voleb.

„Potom se mě Babiš ptal, jestli žiju sám, anebo s rodinou  a jestli s rodinou, jestli je můžu zavolat, aby jim vysvětlil, že vyhrál volby. To už jsem mu zabouchl před nosem. Ráno jsem našel na dveřích fixou psaný nápis, že Andrej Babiš vyhrál volby,“ dodal pan Bláha.

Antonín Bláha není jediný, ke komu přišel Andrej Babiš přímo domů, aby mu vysvětlil, jak je to s výsledky voleb.

„Přišel někdy po obědě. Zazvonil, a když jsem otevřel, vešel bez pozdravení do bytu. Pořád na mě naléhal, abych si uvědomil, že on vyhrál volby. Potom mu nějaký pohůnek přinesl koťátko a Babiš se s koťátkem vyfotil u mě v obýváku na gauči. Vůbec nevím proč. Když jsem začal křičet, aby šel Babiš do hajzlu, že na něho nějsem zvědavej, označil to za kampaň, řekl, že jsem v kartelu spolu s Kollerem, a šel otravovat k sousedům přes chodbu,“ vzpomíná na nepříjemnou návštěvu pan Kratochvíl z Kolína.

„Ano, je to tak. Aktuálně rozjíždím další kontaktní kampaň. Chodím k lidem domů a tam si s nimi povídám o volbách a o tom, jaký jsem báječný člověk. Lidé to mají rádi. Tleskají mi, objímají mě nebo si mě hladí,“ tvrdí Andrej Babiš.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Volební prohra Babišova ANO je však skutečností.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Video placeholde
Andrej Babiš: Volby ukázaly, že je to opravdu referendum • Nikola Forejtová