nahoru

Okurková sezóna drtí novináře. Doufají, že Okamura s Babišem plácnou zase nějakou kravinu

Dominik Landsman 13. července 2022 • 18:30
Okurková sezóna drtí novináře. Doufají, že Okamura s Babišem plácnou zase nějakou kravinu
foto: reprofoto Facebook Andrej Babiš

Opakuje se to každý rok. Vždy začátkem července, když vypukne léto a dovolené a s tím spojená okurková sezóna. Nic moc se neděje, novináři nemají o čem psát, takže řada z nich doslova a do písmene takzvaně nemá co do huby. 

Zatímco někteří novináři jako každé léto již tradičně přecházejí k sezónním brigádám, aby těžkou dobu nějak finančně překlenuli, určitá část novinářů je nalepena na vybrané skupiny kontroverzních osob a doufají, že dotyční řeknou nebo udělají nějakou kravinu, kterou by mohli s gustem rozmáznout, a zajistit si tak peníze na jídlo alespoň do konce týdne. 

„Já léto nesnáším. Už během roku mi jsou novináři v patách a neustále mě fotí a na něco se mě ptají, ale léto je extrém. To jsou za mnou novináři na každém kroku. 

Letos jak objíždím republiku ve svém obytném voze, což není žádná kampaň, ale Monika mě vyrazila z domu, takže nemám kde bydlet, jsou novináři snad ještě otravnější než v minulosti,“ postěžoval si Andrej Babiš.

„S železnou pravidelností se mi vloupávají v noci do obytňáku a slídí a hledají, co by se dalo použít. Naštěstí v tom obytňáku nebydlím a spím v prezidentských apartmánech pětihvězdičkových hotelů, abych byl blíž svým voličům, a okusil tak jejich svět. I tak je to dost nepříjemné,“ přiznal Babiš. 

„Jsou jako supi a čekají na mé zaváhání. Fotí si mě na záchodě, ve vaně nebo ve sprše, když se ze sebe po setkání s občany snažím smýt zápach chudoby a bídy. Jsou jako kobylky.“

Plné auto uprchlíků

Zatímco Andrej Babiš se potýká „pouze“ s extrémní dotěrností a voyerismem novinářů, Tomio Okamura čelí přímo provokacím.

„Snaží se mě vyprovokovat, abych řekl nebo udělal něco, čeho bych mohl litovat. Například hejno novinářů mi do mé vily před pár dny nasadilo skupinku islámských uprchlíků. Byla to cílená provokace. Zřejmě chtěli, aby mě chytl rapl a já ty lidi zmlátil anebo rovnou zastřelil. Ale to se šeredně spletli. Já jsem uprchlíkům u mě doma dal ban a tím jsem věc vyřešil. Ale to novináře nezastavilo. Nic je nezastaví,“ plakal Tomio Okamura, kterému nově novináři naplnili jeho osobní automobil dvaceti sedmi hezky oblečenými Ukrajinci a čekají, co se stane. 

Válka s Vatikánem

Ani prezident neunikl pokusu novinářů o článek či rovnou téma. „Již dvakrát divocí novináři vypustili panu prezidentovi galusky u jeho kolečkového trůnu ve snaze z toho vytřískat článek a včera dokonce jeden z novinářů přímo z hradní kanceláře ukradl prezidentův úmrtní list. Je to hyenismus,“ vykřikoval Jiří Ovčáček na tiskové konferenci.

„Pokud to takhle půjde dál, budeme nuceni vyhlásit válku nějakému bezbrannému státu tipu Vatikán, aby měli novináři téma a dali nám konečně pokoj. Jinak to do září nezvládneme,“ dodal mluvčí Ovčáček. 

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například jsou ruské tanky na Letné.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.