nahoru

Člun Miloše Zemana najel v bouři na skály a šel ke dnu. Prezidenta nalezli až druhý den v zuboženém stavu

Dominik Landsman 10. srpna 2020 • 14:30
Člun Miloše Zemana najel v bouři na skály a šel ke dnu. Prezidenta nalezli až druhý den v zuboženém stavu
foto: Jiří Ovčáček / Facebook

Prezident Miloš Zeman trávil jako každý rok svou dovolenou na Vysočině, kde nedbal doporučení a apelu spolupracovníků, lékařů, záchranářů i odborníků na přežití Miloše Zemana v různých situacích, aby neriskoval na vodě, a jako každý rok si nechal nafouknout svůj žlutý člun Challenger 300, nechal se jeřábem dopravit na jeho palubu, počkal na odliv a posléze se nechal unášet proudy malebného rybníka.

Původní poklidná plavba se však kvůli okolnostem stala bojem o holý život. Prezidenta na širém rybníku totiž zastihla bouře.

„Bál jsem se jako nikdy.  Když jsem se podíval z okna na tu bouřku a uvědomil si, že pan prezident je v tom počasí pořád tam někde venku na vodě, polil mě studený pot. Okamžitě jsme začali jednat.  Povolali jsme pobřežní stráž, vrtulník i psovody, aby člun pana prezidenta na rozbouřeném rybníku nalezli a prezidenta zajistili živého a zdravého,“ vyprávěl roztřeseným hlasem Jiří Ovčáček, kterého se podle jeho slov zmocňoval neblahý pocit, že ovdoví. 

„Situace nebyla příznivá. Pršelo, foukal vítr a na rybníku se zvedaly až půlmetrové vlny. Vizuální kontakt s plavidlem jsme kvůli povětrnostním podmínkám ze břehu nemohli navázat. Navíc tady pobíhal ten hysterka Ovčáček, lomil rukama, křičel, že tohle si Miloš nezasloužil, že ještě není jeho čas, neustále na nás křičel, ať už něco děláme, a nakonec si teatrálně rozerval košili a zakřičel: „Mílo, jdu pro tebe,“ a vběhl do rybníka. Samozřejmě, že se ten pitomec začal ihned topit, takže jsme museli zachraňovat ještě jeho,“ vyprávěl Jiří Ztloukal ze záchranného sboru, který byl na místě neštěstí mezi prvními, a účastnil se tak záchranných akcí.

„Podmínky nebyly dobré ani pro tak zkušeného rybníkoplavce, jakým Miloš Zeman bezesporu je.  Zdejší rybník má proplutý skrz naskrz. Snad právě proto zřejmě podcenil povětrnostní podmínky a blížící se bouři. Myslel si, že nějaká bouře ho nemůže ohrozit. Jak jen se mýlil.

Po několika hodinách pátrání zahlédl pilot vrtulníku na hladině rybníka pádlo. Později potápěči ze dna rybníka vyzvedli potopený žlutý člun Challanger 300. Podle všeho najel v bouři na skály a šel ke dnu. Osud prezidenta Miloše Zemana byl i tak nadále neznámý. Vše však směřovalo k tomu nejhoršímu scénáři,“ vyprávěl Aleš Vrána, člen pobřežní stráže, která se podílela na záchranné operaci.

„Nejhorší bylo to sdělit domnělé vdově Ovčáčkovi. Ten se do své role až přehnaně vžil a chodil kolem břehu v černých šatech s kyticí, přičemž se co chvíli zastavil a hodil jednu květinu do vody. Byl velmi rozrušený a emočně nestabilní. Oznamovat takovým osobám nějaké neblahé zprávy může být nebezpečné jak pro ně, tak i pro toho, kdo jim onu zprávu oznamuje.

Taky že to tak bylo i tentokrát,“ ukazoval Aleš Vrána tržnou ránu na lýtku, kde ho Jiří Ovčáček pokousal poté, co mu oznámil, že se Miloš Zeman nejspíš utopil.

Tělo Miloše Zemana bylo nalezeno až druhý den v podvečer v zuboženém stavu v nedalekém stavení. Dezorientovaný a dehydrovaný Miloš Zeman tvrdil, že ze člunu vystoupil ještě před bouřkou a šel si do hospody pro něco dobrého na zub. Když nenalezl hospodu, vnikl někomu cizímu do chalupy a vybílil mu ledničku.

Zubožený stav těla Miloše Zemana byl sice potvrzen, ale podle všeho nemá nic společného s potopením lodě. Svědci tvrdí, že Miloš Zeman má zubožené tělo již několik let.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je, že se Jiří Ovčáček bojí nástupu totality a neomarxistů k moci.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.