nahoru

Dělání, dělání je lék! Podívejte se, jak na Jaroslava Uhlíře paří tisíce lidí na hudebním festivalu

Martin Bartkovský 20. července 2018 • 14:40
Video se připravuje ...
Jaroslav Uhlíř na Colours of Ostrava 2018
• video: 
Martin Bartkovský

Letos oslaví 73. narozeniny. Se Zdeňkem Svěrákem dělá písničky přes 50 let, které si zpívá několik generací lidí. Jaroslav Uhlíř je fenomén, který umí pobavit jak z televizního studia, tak z velké stage hudebního festivalu. Na Colours of Ostrava přilákal tisíce fanoušků, a když jeho „kotel“ hřímal na celý vítkovický areál, že „hajný je lesa pán“, i zahraniční umělci museli zpozornět a doufat, že se podobné atmosféře přiblíží. Podívejte se na video.

S imagí italského mafiána v bílém obleku usedl za klávesy, pak vybalil svou hitovku Severní vítr a všem bylo jasné, že tahle párty s Jaroslavem Uhlířem bude nezapomenutelná. Jako zkušený učitel řídil svůj tisícihlavý sbor na ArcelorMittal Stage na letošních Colours of Ostrava. Hrál jeden hit za hitem. Kromě písniček z filmu Ať žijí duchové zazněly i melodie z pohádek Princové jsou na draka, Tři veteráni nebo Lotrando a Zubejda.

A jen náhoda tomu chtěla, že když se davem neslo jeho nesmrtelné „loupežníci z povolání, to jsou páni, to jsou páni, loupežníci z profese, nejlepší jsou v okrese“, procházel se areálem Dolních Vítkovic Andrej Babiš. Ale o politiku tady opravdu nešlo. Šlo jen o čiré písničkářství a genialitu Svěrákových textů, které umí nazpaměť snad každý.

Podívejte se na atmosféru koncertu Jaroslava Uhlíře z letošních Colours of Ostrava v našem videu v úvodu článku!

 
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.