nahoru

Přítelkyně Micka Jaggera spáchala sebevraždu. Rolling Stones zrušili koncert v Austrálii

ČTK, čip19. března 2014 • 13:17
Mick Jagger
Mick Jagger
• foto: 
Profimedia

Skupina Rolling Stones zrušila svůj koncert v australském Perthu kvůli osobní tragédii svého frontmana Micka Jaggera. Jeho partnerku L'Wren Scottovou našli v pondělí mrtvou v jejím bytě v New Yorku a policie případ vyšetřuje jako sebevraždu.

Pořadatel australského turné Rolling Stones dnes oznámil, že plánovaný koncert v Perthu se ruší. Měl se konat ve středu a skupina jím měla zahájit turné po Austrálii a Novém Zélandu. Pořadatel Frontier Touring prostřednictvím Facebooku vyzval fanoušky, aby si zatím ponechali zakoupené vstupenky a vyčkali na další rozhodnutí.

Jagger a ostatní členové skupiny Ronnie Wood, Keith Richards a Charlie Watts do Perthu dorazili v pondělí soukromým letadlem a podle správy tamního letiště je stroj stále na letištní ploše.

Scottová, která nikdy neprozradila svůj věk, vyrostla v Utahu jako adoptivní dítě v rodině mormonů. V mládí odešla do Paříže a prosadila se tam jako modelka. Postupně se stala uznávanou módní návrhářkou a oblékala kromě jiného Michelle Obamovou, Oprah Winfreyovou, Nicole Kidmanovou nebo Madonnu.

V bytě na Manhattanu našli Scottovou v pondělí dopoledne. Nezanechala dopis na rozloučenou, ale asi hodinu a půl před nalezením jejího těla v textové zprávě požádala svou asistentku, aby za ní přišla do bytu.

Policie neshledala žádné známky kriminálního činu, žena se údajně oběsila na klice od francouzského okna na šále. Jagger byl zprávou o její smrti zdrcen.

ČTK, čip


Klíčová slova: sebevražda, mick jaggerDiskuse ke článku