nahoru

Vyhlídky na podivno aneb Jaké bizarní události čekají Česko v roce 2020

Kryštof Pavelka 20. prosince 2019 • 10:05
Rok 2020
Rok 2020
• foto: 
Marek Douša

Rok 2019 byl ve veřejném životě u nás i v zahraničí bohatý na bizarní události. Na co bychom se měli vnitřně připravit v roce následujícím?

Jaromír Soukup moderoval tři sta padesát osm pořadů a dělal rozhovory sám se sebou. Jiří Ovčáček žehnal na Twitteru. Ruská federace se pustila do války s pětitisícovou městskou částí Praha-Řeporyje. A prohrála. Počet genderových identit se zastavil na pěkných šedesáti třech a jistě to není číslo poslední. Americký prezident válčil se zeměpisem. A prohrál. Václava Klause otce pobouřila národnostní skladba lidí, kteří ho obsluhovali na parníčku, a Václav Klaus syn bránil normální svět. Veřejný prostor akcelerovaný sociálními sítěmi generuje takovou nálož obskurních situací, neuvěřitelných výroků a plnokrevných bizarností, že ustíhat to se zdá nemožné. Jen co se čeští bojovníci za slávu imperiální Rusi stačí odvázat od sochy maršála Koněva, už prezident s prostatou panice a plícemi nekuřáka nastupuje na rekondiční pobyt v nemocnici. Přesto je i v těchto podivných vodách nutné odlišit pěnu dní od znamení doby. Reflex tedy oslovil zajímavé osobnosti a všem položil stejnou otázku: „Rok 2019 přinesl doma i v zahraničí mnohé kvalitně vypečené momenty. Jaký je váš odhad největšího bizáru pro rok 2020?“

Jiří Padevět, spisovatel a nakladatel

Poslední roky a měsíce přinášejí jeden vypečený moment za druhým a u každého si řeknete, že už to nemůže být horší. Co kdyby se například starosta nějaké malé obce na Nymbursku rozhodl, že postaví pomník chorvatským strážním jednotkám, které v květnu 1945 opustily Ante Paveliće a přidaly se k povstání? Prezident republiky by byl zásadně proti a ústy svého mluvčího by doporučil občanům necestovat k Jaderskému moři a neutrácet u „ustašovců“, což by vyvolalo masový exodus českých a moravských uprchlíků na jih.

Kateřina Dudová, režisérka

Kromě toho, že bulvár nafotí, jak si dávaj’ Klaus se synem nohy do zadku (vzájemně, pochopitelně), si jako největší bizár roku 2020 představuju vítěznou řeč scenáristy Petra Kolečka, jak přebírá ocenění Genderman roku. Mohla by k tomu tančit pornoherečka Paula Wild s dýdžeji Uwem a Lucasem a hrát legendární song: „Rukou a levou, nebo pravou?“

 

Jakub Horák, marketér a spisovatel

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně


Klíčová slova: reflex, anketa, politika, budoucnost, rok 2020Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.