nahoru

Žena netušila, že je těhotná. Nakonec porodila šestikilové dítě

bah11. února 2015 • 10:00
Žena netušila, že je těhotná. Nakonec porodila šestikilové dítě
foto: ČTK

Poměrně často se poslední dobou objevují případy, kdy žena porodí dítě aniž by tušila, že byla těhotná. Pozoruhodné. Výjimkou není ani Američanka Maxxandra Fordová z Tampy, které se stalo to samé. Nevěděla, že je těhotná. A porodila více jak šestikilové dítě. 

Myslela si, že přibírá proto, že má zdravotní problémy. Svou zvyšující se váhu si nedokázala vysvětlit jinak. Ačkoliv měla doma už dvě děti, ročního syna a pětiletou dceru. V takovém případě by žena měla být schopná poznat, že je těhotná. Maxxandra to netušila až do 35 týdne těhotenství. Na svět přivedla syna vážícího 6.4kg. V porodnici, kde se narodil, je nejtěžším novorozencem vůbec. Ne však na světě. 

Indonéská matka porodila v roce 2009 dítě vážící 8,7 kilogramu. V Guinnessově knize rekordů je zapsáno dítě z Jižní Afriky vážící při narození 10 kilo, které ovšem trpí vzácným genetickým onemocněním, uvedl server iDnes.cz. 

Obdivuhodné je ovšem i to, že porod byl přirozený, nešlo o císařský řez a trval 18 hodin. Předchozí děti se jí narodily s normální porodní váhou.

bah


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
22,020
29,360
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější