Čeští europoslanci zahájili sbírku na návrat českých dětí zadržovaných v Norsku | Reflex.cz
reklama
nahoru

Čeští europoslanci zahájili sbírku na návrat českých dětí zadržovaných v Norsku

ref12. listopadu 2014 • 07:00
Tomáš Zdechovský a Petr Mach
Tomáš Zdechovský a Petr Mach
• foto: 
Facebook

Europoslanci Petr Mach (Svobodní) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) zahájili finanční sbírku, aby pomohli české matce získat zpět děti zadržované v Norsku. Na transparentní konto přispívají i občané a ke svým příspěvkům připojují i své vzkazy.

reklama

Cílem sbírky je shromáždit peníze na právníky pro Evu Michalákovou, které byly odebrány děti norskými úřady pro podezření ze zneužívání. Ačkoliv toto podezření norská policie vyvrátila, děti zůstávají u pěstounů.  Paní Michaláková, aby získala děti zpět, potřebuje v Norsku dobrého právníka, který bude ale podle odhadů poměrně drahý. Na pokrytí těchto náklady se nyní pořádá finanční sbírka.

Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL k tomu řekl:  „Přispěl jsem 500 euro a snažím se dělat maximum, aby se podařilo získat pro matku děti zpět do České republiky.“ Jeho kolega Petr Mach, poslanec za Svobodné, k tomu dodal: „Přes rozdílné názory v mnoha jiných oblastech, je toto věc, kdy se musíme spojit a pomoci. Také posílám 500 eur na právníka pro paní Michalákovou.“

Peníze začali posílat i další občané a připisují ke svým příspěvkům zaslaným na transparentní konto i vzkazy.  Například „děti patří mamince“, napsala paní Soukupová, která poslala čtyři tisíce korun. Pan Brňák poslal dokonce dvacet tisíc korun, aby upozornil na socialismus v Norsku. Pan Zapletal píše: „Stát selhal, je to na nás.“

Do dnešního rána se podařilo vybrat přes 80 tisíc korun. Účet najdete ZDE!

Lidé i za pomoci petice žádají, aby se případem začala zabývat vláda a pomohla dosáhnout návratu dětí do České republiky. Petice najdete ZDE!

ref


Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama