nahoru

Spamujte za prezidenta, spamujte FURT

Jiří X. Doležal23. listopadu 2007 • 14:58
Spamujte za prezidenta, spamujte FURT

Český internet dnes zaplavila emailem rozesílaná výzva ke spamu. Nejde o spam, který by měl někomu škodit, ale naopak o spam předvolební. Má podpořit kandidaturu Jana Švejnara na prezidenta.

Český internet v těchto dnech zaplavila emailem rozesílaná výzva ke spamu. Nejde o spam, který by měl někomu škodit, ale naopak o spam předvolební. Má podpořit kandidaturu Jana Švejnara na prezidenta.
Možná i vy jste našli ve své schránce tento mail:
Věc: Jan Švejnar prezidentem
Vážení přátelé,
právě v těchto dnes se poslanci a senátoři KSČM a KDÚ-ČSL rozhodují, zda podpoří pana Jana Švejnara jako kandidáta na prezidenta. Pokud si pana Jana Švejara za prezidenta přejete, rozešlete tento email svým známým a níže uvedený text na tyto dvě adresy:
info@kscm.cz
info@kdu.cz


Vážené poslankyně, vážené senátorky, vážení poslanci, vážení senátoři,
byli jste zvoleni jako protiváha ODS. Prosíme Vás o zvolení pana Jana Švejnara za prezidenta. Dejte přednost kandidátovi budoucnosti před kandidátem minulosti.
Předem děkujeme
Vaši spoluobčané, Vaši voliči

Když se zamyslíme nad výzvou, můžeme se k ní připojit, nebo nepřipojit, záleží na tom, jak je komu pan Švejnar příjemný. Když ale odmyslíme politické konsekvence a podíváme se na adresy, na které je výzva zaměřena, zjistíme, že vlastně vůbec nemusí jít o prezidenta. Obě uvedené adresy - jak adresa KDU-ČSL, tak adresa KSČM - jsou adresy subjektů, které patří nenávratně do minulosti a pokud možno by neměly do dnešní politiky už moc zasahovat.
Takže ta výzva by neměla znít „spamujte za prezidenta“, ale „spamujte ty adresy furt“.Kurzy měn
25,390
20,590
29,030
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější