nahoru

Zlomvaz 2008

Veronika Bednářová 21. května 2008 • 11:00

Patnáctý ročník studentského ZLOMVAZU začíná 4. června. Ve čtyřech dnech představí čtyřicet představení studentů AMU (Praha), JAMU (Brno) a VŠMU (Bratislava). Organizátoři vybírali ze sedmdesáti pěti inscenací - naší první ochutnávkou jsou ty damácké.


TITUS ANDRONICUS

Inscenace Shakespearovy hry s podtitulem Let mouchy. Hraje 4. ročník katedry alternativního a loutkového divadla (KALD) DAMU.
Fiktivní Shakespearův zlom v římských dějinách. Lidé, kterým z rukou padají předměty, lidé, jimž padají ruce. Strašné činy - nezáviděníhodná úmrtí - hořké slzy - kapky potu. K nalezení v první tragédii Williama Shakespeara, o níž T. S. Eliot prohlásil, že je pera tak velkého dramatika nehodná.

PAMĚŤ KRAJINY - KRAJINA PAMĚTI

Česko-polská divadelní roadmovie na dva večery. Autoři: režijně dramaturgická dvojice studentů 4. ročníku KALD Petra Tejnorová a Matěj Samec.
Inscenace vznikla v rámci dlouhodobé spolupráce pražské DAMU s vratislavskou divadelní školou PWST. Neobvyklá jízda středoevropskými krajinami, neobvyklý ponor do vlastní paměti.LEDOVÝ HROT / KALTES LAND

První uvedení úspěšného švýcarského dramatika na česká jeviště. Mrazivá hra o přikrývání hrobů a hledání lidského tepla. Švýcar Reto Finger (1972) získal v roce 2005 Kleistovu cenu pro mladé dramatiky. Hrají studenti 3. ročníku katedry činoherního divadla.UŠIMA PODZIMU

Inscenace KALD. Komorní kus o dvou hercích a židli, z nichž jeden, k překvapení přítomných, rozlepuje obálku s nápisem: NIKDY TO NEOTVÍREJ. Činí tak však ku prospěchu všech a naštěstí jen jednou.

ZLOMVAZ SE KONÁ 4.-7. 6. v Divadle DISK a na DAMU, v Roxy/NoD, v Divadle v Dlouhé, v Pražské křižovatce a v Řetězové ulici.

Veronika Bednářová


Kurzy měn
25,310
20,600
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře