nahoru

Bitva protestsongů: Pět českých „umělců“ a jejich protiuprchlická hudba aneb Kdo je největší patlal?

Leila Chadalíková30. srpna 2016 • 15:05
Autoři protiuprchlických písní.
Autoři protiuprchlických písní.
• foto: 
Reprofoto youtube.com

S tzv. protestsongy jako by se v poslední době roztrhl pytel. Jak si lépe zajistit popularitu než se svézt na momentálně tolik aktuální protiuprchlické náladě ve společnosti. A že je proti čemu protestovat. Běženců je k dnešnímu dni v České republice rovných 12! 

Zatím co Konvička straší turisty v centru města tím, že jezdí na velbloudech a jeho nohsledi střílejí do vzduchu, Tomáš Ortel, oceněný Slavíkem, dostává do varu své publikum v kulturácích po celé zemi songem Mešita.

Zahanbit se nenechal ani už tak kontroverzní Jarek Nohavica, jehož popěvek Arab mi šahá na babu rozhodně nezůstal bez povšimnutí veřejnosti.

Jako první žena nazpívala protiuprchlický song pseudocelebrita Olivie Žižková. Píseň Evropo dýchej se stala na chvíli hitem a jistě hraje dodnes v některých českých domácnostech.

Velmi překvapivě se přidala blonďatá princezna Dominika Myslivcová. Vzor mnoha mladých dívek a idol chlapců, především v Českomoravském kraji. Bloggerka a youtuberka Myslivcová bude kandidovat v krajských volbách jako nestraník za Úsvit a Blok proti islamizaci. Svoji kandidaturu odpálila písní Změnu tu nechceme.

Jako poslední se do party přidal Vilém Čok, jenž dnes umístil na video portál youtube.com Zástupy zástupů. S pochopením se však nesetkal a jeho fanoušci na sociálních sítích horlivě diskutují o tom, zda mu „přeskočilo“.

Poslechněte si protestsongy, jak nazývají svoji tvorbu sami autoři, a hlasujte v naší anketě o největšího patlala ze všech. Kdo z výše uvedených je podle vás nejvíce mimo? Hlasujte v anketě na konci článku.

Tomáš Ortel - Mešita 

360p 240p
Tomáš Ortel - MešitaVIDEO youtube.com

Jaromír Nohavica - Arab mi šahá na babu 

720p 480p 360p 240p
Jarek Nohavica - Baraba mi šahá na babuVIDEO Youtube.com

Olívie Žižková - Evropo dýchej 

720p 480p 360p 240p
Olivie Žižková - Evropo dýchejVIDEO Youtube.com

Dominika Myslivcová - Změnu tu my nechceme

720p 480p 360p 240p
Dominika Myslivcová - Změnu tu my nechcemeVIDEO youtube.com

Vilém Čok - Zástupy Zástupů 

720p 480p 360p 240p
Vilém Čok - Zástupy zástupůVIDEO youtube.com

Anketa
Vyberte největšího patlala:
Tomáš Ortel - Mešita
21.6%
453
Jaromír Nohavica - Arab mi šahá na babu
11.9%
249
Olívie Žižková - Evropo dýchej
47.1%
986
Dominika Myslivcová - Změnu tu my nechceme
9.7%
204
Vilém Čok - Zástupy Zástupů
9.6%
201
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
22,280
29,330
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější