nahoru

CNN: spíš než volby vede virus ZIKA – máme se bát? Zřejmě ano

Veronika Bednářová11. února 2016 • 12:24
CNN: spíš než volby vede virus ZIKA – máme se bát? Zřejmě ano
foto: CNN

Ranní zpravodajství televize CNN se celý tenhle týden nese ve znamení ziky. Je varovné, s jakou buldočí silou, větší, než jakou dávají Trumpovi, se tam věnují problému, o kterém ještě nikdo neví, kam, kdy, jak a proč se rozvine.

Tuhle „rozvíjející se story“, jak jí říkají, čeká velká mediální budoucnost, dávají jí i nová marketingová hesla: „Vizuálně. Na sociálních sítích. Všude. CNN – jděte tam.“

 

Ve čtvrtek 11. února ráno například tenhle zpravodajský kanál odvysílal velkou reportáž z nábožensky velmi aktivní Brazílie, kde se katoličtí kněží snaží vysvětlit, proč by se, dokonce i když je zika takový problém, neměly používat kondomy ani jiná antikoncepce; vždyť je to proti vůli Boží.

Navíc se ještě plně neprokázala souvislost mezi zikou a malou hlavou novorozenců, myslí si různí newyorští specialisté na sektor veřejného zdraví, a k tomu všemu prezident Obama žádá Kongres o 1,8 miliardy dolarů na protizikovou vakcínu.

Ovšem s tím, že její vývoj bude „chvíli trvat, možná i léta“. Na cnn.com pak máte manuál plný otázek, jestli ziku můžete dostat právě vy.

Znamená to jediné: „rozvíjející se story“ zika se brzy stane „zprávou dne“. A ty na CNN obvykle nebývají optimistické.   

Veronika Bednářová


Klíčová slova: zapnutá bedna, virus, cnn, katolík, církev


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
22,200
29,400
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější