nahoru

Spider-Man už není běloch: Petera Parkera nahradí Miles Morales

daš4. srpna 2011 • 15:30
Spider-Man
Spider-Man
• foto: 
Marvel

(Pozor: tento článek obsahuje spoilery.) Spider-Man pro jednadvacáté století je napůl černoch a napůl hispánec.

Křišťálová lupa
V červnovém čísle komiksové série Ultimate Spider-Man došlo k tomu nejhoršímu, co se mohlo stát. Spider-Man, v civilu Peter Parker, byl zabit. Za jeho smrtí stojí jeho odvěký nepřítel Green Goblin. Spider-Manův příběh ale pokračuje dál: jeho kostým nyní oblékne chlapec s tmavou barvou pleti Miles Morales.

 

V klasických Spider-Manových dobrodružstvích je Peter Parker samozřejmě stále naživu. Jeho smrt se odehrála v řadě s přídomkem „Ultimate“, která celý jeho příběh převypravuje znovu a radikálněji.

 

Uznávaný scenárista Brian Michael Bendis, který má nového Spider-Mana v rukou, v rozhovorech zdůrazňuje, že Spider-Manovo téma je přenositelné z hrdiny na hrdinu – stále jde především o to, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost. A pak už je celkem jedno, kdo má ten kostým na sobě.

 

 

Šéfeditor vydavatelství Marvel připomíná, že nový Spider-Man bude odrážet kulturu a diverzitu jedenadvacátého století; a že dnešní teenageři ho budou mít stejně rádi, jako jsme měli my rádi Petera Parkera, když jsme byli mladí.

daš


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
21,990
29,240
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější