nahoru

Filmy ve Varech: Na krátko - nový český film ukazuje, že talentovaní tvůrci v Česku nevymřeli

red2. července 2018 • 06:00
1080p720p360p
Karlovy Vary 2018: Na krátko - nový český film ukazuje, že talentovaní tvůrci v Česku nevymřeli
• video: 
reflex.cz

Náladu vám sice druhý celovečerní snímek Jakuba Šmída nezvedne, leč mínění o českých filmařích ano. Na krátko spadá do kategorie příběhů, v nichž není postavy bez deprese a zápletky s východiskem.

Nefunkční rodina, šikana, útěky. Nebe je šedivé, příbytky bezútěšné, šance na lepší vyhlídky nulové. I pes má smutné oči. Na mysl se vtírá otázka, proč se na něco tak ponurého dívat, jenže Šmídův čistý tvar – a výkony hereckého ansámblu v čele s Petrou Špalkovou – si zkrátka takový laciný typ soudu nezaslouží. Scénář Petry Soukupové má nezpochybnitelnou sílu, což se v době, kdy se rodí filmy bez konců a začátků, rovná zázraku.

Oprava: Režii na FAMU se prý nedostává mladých talentů. Jakub Šmíd patří k úlevným výjimkám.

Na krátko

Režie: Jakub Šmíd / ČR 2018

FIlm můžete v Karlových Varech vidět v úterý 3.7. od 13:00 v Kongresovém sále hotelu Thermal a v pátek 6.7. od 14:00 v kinosále B hotelu Thermal.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,190
29,060
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější