nahoru

Karlovy Vary: V sekci Hlavní program - mimo soutěž se představí čtyři ceněné filmy ze zahraničních festivalů

kviff.com9. června 2017 • 10:50
720p360p
Trailer na film V pohodě (Free and Easy) režiséra Jun Genga
• video: 
Facebook.com

V nesoutěžní části Hlavního programu se letos představí čtveřice filmů, které se již dočkaly kladných ohlasů na zahraničních festivalech, a evropské publikum je bude moci poprvé vidět na MFF Karlovy Vary.

Cenu za nejlepší kameru si z newyorského festivalu Tribeca odnesl estonský koprodukční snímek Listopad (režie Rainer Sarnet), který nás zavádí do přízračného světa pohanského venkova, kde řádí vlkodlaci, mor a hlavním hrdinům se jen stěží daří najít opravdovou lásku.

Zvláštní cenu poroty si z festivalu Sundance odnesla černohumorná komedie V pohodě (režie Jun Geng), ve které zdánlivě nevinný příjezd prodejce mýdla do téměř opuštěné vesnice na severu Číny spustí vlnu bizarních situací. Další titul vnese do festivalových kin atmosféru drsné irské krajiny, jíž jsou věnovány písně místního muzikanta Joea Heaneyho.

720p 360p
Trailer na film Listopad (November) režiséra Rainera SarnetaVIDEO Facebook.com

Vizuálně vybroušený černobílý snímek Píseň ze žuly (režie Pat Collins) byl ve světové premiéře uveden na americkém festivalu South by Southwest. Na festivalu v Hongkongu započal svou festivalovou kariéru snímek Juze (režie Miransha Naik), který sleduje snahu dospívajícího Santoshe vymanit se z prostředí slumu a začít nový život v lepších podmínkách.

kviff.com


Klíčová slova: film, festival, Karlovy Vary, KVIFF


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,830
22,090
29,170
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější