Fotogalerie

Zpět na článek

Takhle jsme žili v 50. letech: Zapomenuté Československo očima amerického vojáka

5 komentářů

Petr Lorenc
18. října 2023 • 19:26
Zajímavé:
1) že svého vojáka pustila US Army na výlet za hranici dotyku s nepřítelem
2) že dostal pro tento účel od čsl. státu vízum.
Kdyby to tehdy bylo běžně možné, nepochybuji, že by se jich tu o víkendech motalo patřičně víc…
Richard Šebesta
3. října 2023 • 09:39
Z těch fotek a postřehů vidím tehdy zmar, a bídu. Ale pozor dnes to není o nic lepší.Skoro bych řekl,že v mnohém je to podobné.Tehdy i dnes vládnoucí grupa nebere ohled na své poddané a tehdy i dnes se je snaží přesvědčit že jediný názor , který oni hlásají je jedině správný a pravdivý.Rozdíl je v tom že tehdy se tím špatným směrem ubírala menší část Evropy ( ta komunistická) dnes je to drtivá část Evropy.
Avatar - yarda}
yarda
12. října 2023 • 05:46
@Richard Šebesta
Zmar a bída? Spíš je to proto, že fotky jsou černobílé, dnes jsme si zvykli na barvičky.
Avatar - Novák Vladislav}
Novák Vladislav
16. října 2023 • 17:31
@Richard Šebesta
Kolik je vám prosím let? Já jsem v těch frontách stál třeba na obyčejné brambory, na 1 Kg. neboť víc bych asi neunesl a byl bych stejně z fronty vyhozen. Banán jsem viděl někdy po pátém roce svého života, kdy ke kolekci ROH byl velkoryse přiložen 1 banán.
Fascinuje mě, jak mnozí recyklují vzpomínky svých rodičů z mládí, aniž by měli potuchy o tom, jak se tehdy žilo.
ckona.hema...@...
18. února 2020 • 20:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.