Zprávy

Zpět na článek

Nebezpečné mušličky. Co zásadně nevozit domů jako suvenýr z dovolené

3 komentářů

sendyman
28. srpna 2012 • 06:43
Proč by si jednotlivý země měly nechat drancovat přírodu nájezdnými hordami turistů - jako by nestačilo, co jim tam drancuje místní (mnohdy nadnárodní) průmysl. Stejně si tu mušličku každej přiveze, jde jen o to, aby toho nebylo na kila (sedmikilovej korál - prokrista, jak dlouho to roste?)...
Já si taky kdysi několik mušliček z Dalmácie přivezl, a až doma s hrůzou zjistil, že v jedný mám nájemníka, živýho poustevníčka, kterýho jsem si předtím nevšiml. To bych ho v tý vodě nechal, to dá rozum.
Co s ním? Založit mořský akvárko? No, tak jsem ho hodil do vařící vody a bylo. Nač ho trápit. ***ku jsem mu potom uřízl a předek přilepil zase zpátky do mušličky. Vypadá to docela hezky!
sendyman
28. srpna 2012 • 06:45
Já se z toho pos.eru, fakt....
TV je plná reklamy na hezká a pevná hov.ínka, a tady neprojde ani pr.delka...
pooch.ledog
28. srpna 2012 • 09:07
Presne tak, rekl jsi to za mne. Uprimne, clovek ktery odloupne sedum kilo koralu je pekny hovado. To uz se dneska prece vi ze koraly jsou v ohrozeni a kdyby to takhle loupal kazdy, tak za chvili neexistuji. Nemam nic proti tomu kdyz si nekdo sebere nekde drobnost ktera mu tu cestu do ciziny bude pak pripominat, ale aby to lidi brali po taskach, tak to teda ne. Stejne jim na to pak nekde jen useda prach. Tahle sberatelska vasen mi vazne leze krkem. Je az neskutecny co vsecko jsou lidi schopni pobrat. Nebo pak drzet v zajeti neco co ma zit volne, jen proto aby na to cuceli a meli doma neco vzacnyho. Jak by asi bylo jim kdyby je nekdo takhle zavrel....