Komentáře

Zpět na článek

Domácí porod není odpovědí na nemocniční komisnost a odcizenost!

88 komentářů

nurmisur
20. února 2012 • 23:03
jak bych to jen řekla...řešení je jednoduché, ale to by musela být vůle a převaha na straně matek a né na straně zdravotnictví. Proč to nejde, když všichni víme, že je to možné? Protože matky se špatnou zkušeností mlčí a raději to nechají plavat Proč by měly porodnice něco měnit, oni problém nemají...mají ho rodičky. Nechci za žádnou cenu znevažovat práci nemocničních zdravotníků, určitě jich je plno s lidským přístupem, ale najdou se i tací, kteří dokáží lidem pěkně znepříjemnit pobyt. A výsledek, nic...nikdo si nestěžuje...to se pak nemůžeme divit, že se nic nemění a matky raději odcházejí rodit do svých domovů To je opačný extrém a dle mého špatný.
nurmisur
20. února 2012 • 22:42
A tady je možná zakopaná bečka s terem tiché trpění stavu s pocitem, že nemůžu nic změnit....to je smutné...je to přeci jediný způsob, jak se může člověk bránit ne? Ale když se většina rozhodne tiše přetrpět, tak je to na ***
tritecky
19. února 2012 • 22:37
http­://in­stin­kt.ty­den.cz­/rubri­ky/roz­hovor­/hele­na-maslova-o-porodech-a-lecich-s-psyc­hogy­neko­lozkou­_25947­.html
atreides
18. února 2012 • 11:10
Sem napište váš vzkaz!
atreides
18. února 2012 • 11:09
proboha, to je bezpečnější krvácet na silnici než ve špitále?????? blbe! nebo blbko!
atreides
18. února 2012 • 11:07
ať si ty dementní kravičky rodí třeba v parku nebo na smeťáku. stejně to těm blbkám nikdy nikdo nevysvětlí. až jim dítě zemře, pak možná pochopí.
cypakus
17. února 2012 • 22:05
A ještě k té inteligenci, ono je to totiž asi tak, že ženy, co rodí doma, se řídí spíše intuicí než rozumem a inteligence je dobře rozvinutý rozum. Ale nesnažte se soudit, jestli je to dobře nebo špatně.
Anonym
17. února 2012 • 13:57
to je svatá pravda.
tritecky
17. února 2012 • 10:38
canonnenfutter. ženy porodí a když to bylo zlý, rády zapomenou a již se příště nezúčastní. tam, kde jsou zájmové skupiny ustálené a mají možnost si mezi sebou vztahy vybojovat, je to něco jiného. ale tady je jedna skupina stálá (porodníka dělají gynekologové roky, i desítky let) a druhá neustále se obměňující. (ženy rodí jednou, dvakrát, maximálně třikrák, početnější rodiny jsou spíš vzácností). Přirozeným důsledkem je, že ta stálá zájmová skupina zcela ovládne pole a to na úkor té, které se intenzivně obměňuje. Jediným vyvažujícím prvkem je v tomto případě ona hystericky působící skupina organizovaných internetových domorodek. a to je bohužel dost slabý soupeř. Kdyby tady byla širší nabídka porodních služeb - porodní domy, soukromé por. asistentky, zas by situace vypadala jinak.
oblacek
16. února 2012 • 17:53
Stopro souhlasím s touto částí:
"Personal halt musi makat. Mel by se k pacientum chovat lidsky, radne je informovat, nejednat s nimi jako s dalsim kusem, ale prominte, hlazeni po hlave a dalsi veci, to si snad zaridi kazdy sam v ramci rodiny, ktera do porodnic muze bezne". - Hlazení po hlavě mě teda fakt nebere, stačilo by mi, kdyby fakt makaly. Polovina devadesátých, Bulovka. 12 hodin na sále, já jediná rodička za celý den. Ve slušné kondici skoro do konce, porodní protokol stále doplňovaný, částečně údaji z prstu vycucanými. Jak zjistíte uchem tepovou frekvenci (138 nebo 144/min)? Všechen personál vždycky jen proběhl, šíleně udřený, marně jsem si lámala hlavu, z čeho. Večer přišla kamarádka, původně zdravotní sestra, už když byl porod rozběhlý, pro příchod personálu k rodičce musela použít několik vybraných hlasitých slov. Slušné požádání - žádná reakce. Po křiku - já se teda podívám... a jo, tak rychle na sál. Stále jediná rodička v jejich péči. Žádnou extra péči jsem teda nepotřebovala, ale měla jsem pochybnosti, jestli by se dámy obtěžovaly zaznamenat, kdyby jo...
"Ta matka uz neni maly dite a jsem pro, aby se s ni jednalo laskave, ale musi taky neco vydrzet, kdyz se rozhodla mit dite." -Dokonce i výšku jejich platu jsem se dozvěděla, jakožto důvod, proč se kvůli mně nepřerazí...
Pravda je, že se maminka vyrovná se zážitkem, je ráda, že je doma, a rozhodně nebude usilovat o změnu poměrů, se kterými právě udělala zkušenost. Má kam investovat energii, závisí na ní novorozenec...