Komentáře
Tomas Rott
0
No já se jim, ale nedivim, záleží jak jí zpochybňují...🤷♂️
Je to velké nebezpečí pro naši demokracii, pokud se spojí postkomunistický prezident s ústavními soudci s komunistickou minulostí. Je nutné se včas proti nim bránit.😶
Nyní bychom měli všichni trvat na na skutečnosti, že se dá rozhodnout během jednoho dne. Když to šlo jednou , může to jít vždycky. Nebo se takto rozhoduje pouze na příkaz odněkud. Jakmile nesplní termín jednoho dne, sankce.
@Miloš Tesař
Ničemu nerozumíte a nebo se vám nelíbí naše demokratické a právní zřízení?
Jiná možnost není.
Ničemu nerozumíte a nebo se vám nelíbí naše demokratické a právní zřízení?
Jiná možnost není.
To je skutečně destrukce státu v přímém přenosu a polovině lidí to nevadí. Považovat rozhodnutí ÚSTAVNÍHO soudu za puč je srovnatelné s únorem 1948. Kde je Nacher a jeho dvojí metr? Pochopitelně mlčí... Prý vyvažuje...)))
Komunistickej kádr na hradě, komunistickej soudce soudící lidí za pokusy opuštění republiky je předsedou ÚS, komouš předseda vlády. Kruh se uzavřel. Tak díky Havle že jsme byli tak krásně sametoví. Jestli jsme spíš nebyli a nejsme idioti. A reflex radostně hýká.
@Frog Morton .....a k tomu teď ten rychlosoud bez možnosti dotyčných vyjádřit se k věci..... copak asi nám to může z minulosti připomínat? Nechtěl bych ani náhodou tvrdit to že snad soudruzi už zase....
@Frog Morton
osel, nic jiného se o tobě napsat nedá...Zamotat do toho Havla, to je majstrštyk dezoláta...
osel, nic jiného se o tobě napsat nedá...Zamotat do toho Havla, to je majstrštyk dezoláta...
@Uživatel_5734171 díky za hodnocení. Pan prezident a jeho historie je dostatečně známa. Pan Baxa a jeho rodina je morální odpad včetně otce a dcerušky. Její studium na plzeňský právnický fakultě je parodie, jeho otec byl komunistická *** a pan soudce aktivně soudil disidenty. Dnes si hrají na morální majáky. Jste v dobré společnosti, užijte si to.
Sami vládní politici se snaží o ústavní puč. Jejich jednání je toho důkazem. Snaží se zvrátit zavedené ústavní zvyklosti a vytváří tím prostor pro spor.
Jako sláma z bot jim z toho čouhá revanšismus a pomstychtivost.
Ještě se nesmířili s tím, že Babiš prohrál v prezidentských volbách s Petrem Pavlem.
Tak houfně za Babiše kňučí.
Jako sláma z bot jim z toho čouhá revanšismus a pomstychtivost.
Ještě se nesmířili s tím, že Babiš prohrál v prezidentských volbách s Petrem Pavlem.
Tak houfně za Babiše kňučí.
@Karel Míka To nejsou žádné ústavní zvyklosti. To jsou jen zvyklosti. A zvyklosti snad ještě nejsou zákon. No a kdo se s čím smíří je ještě otázka . Vy jste se například nesmířil s tím, že je u moci tahle vláda. Opozice také ne. Ale s nomenklaturními komunisty v různých státních institucích jste smířen. S jednou výjimkou a tou je, samozřejmě Andrej.Nic ve zlém a mějte se.
@zdenek2
Smířil, je pravdou, že StBáků je ve vládě tam více.
Ústava jasně říká, že ČR navenek zastupuje prezident.
A máte pravdu, to není zvyklost, ale fakt, který všechny dosavadní vlády dodržovaly, tak že je, či bylo zvyklostí, ústavu dodržovat.
Není jediný důvod aby to bylo nyní jinak.
I vám přeji krásný den.
Smířil, je pravdou, že StBáků je ve vládě tam více.
Ústava jasně říká, že ČR navenek zastupuje prezident.
A máte pravdu, to není zvyklost, ale fakt, který všechny dosavadní vlády dodržovaly, tak že je, či bylo zvyklostí, ústavu dodržovat.
Není jediný důvod aby to bylo nyní jinak.
I vám přeji krásný den.
Je něco shnilého v Ústavním soudu.😑
Pane pisálku, cituji pana docent Kubíčka " Kubáček vnímá rozhodnutí ÚS jako „velmi silné prohlášení a trochu aktivistický postoj“ této instance. „Místo standardního probrání soud do celé věci aktivně vstoupil. De facto se dá říct, že se zachoval jako třetí komora Parlamentu. " To jsme dopadli pane pisálku!!!
nejsem sice odborník na právo ale vyřknout rozsudek aniž by se mohl člověk hájit to opravdu smrdí a naše soudy to je unikum na světě protože obnova případů za posledních cca 36 let a tím přiznání omylu je v podstatě nulová došlo cca k 15 obnovám řízení tak je naše justice neomylná prostě jsou to nadlidi co se nemýlí s komunistickým soudcem v čele
@Uživatel_89263 když vás někdo nařkne, že jste ho okradl a má aspoň nějaké pádné důvody ke svému tvrzení, také vám může soud zamrazit majetek jako předběžné opatření. Aniž by jste prohrál. To je prostě právní svět. Ať se to komu líbí nebo ne.
@Uživatel_89263
Ale rozsudek ještě nepadl a sami vládní politici dodávají důkazy, že spor je uměle vyvolaný.
Prezident pouze hájí to, co tu desetiletí běžně platilo a je to zakotveno v ústavě.
Ale rozsudek ještě nepadl a sami vládní politici dodávají důkazy, že spor je uměle vyvolaný.
Prezident pouze hájí to, co tu desetiletí běžně platilo a je to zakotveno v ústavě.
@Karel Míka nikde v zákoně není stanoveno, že prezident musí být přítomen každé taškařici.
@Uživatel_89263 Nejedna se o rozsudek, ale pouze předběžné opatření. Vygooglujte si rozdíl.
@Otto Schwarz samotný rozsudek ale už naprosto nikoho zajímat nebude. Udivující je především rychlost reakce ÚS. Předpokládám, že nyní budou soudy vydávat předběžné opatření na cokoliv stejnou expresní rychlostí. Tentýž ÚS třeba důchody řešil přes rok ,- také mohl vydat předběžné opatření. To se ale fialokratům s arcivojáčkem nehodilo.
Ono se novinářskému pisálkovi řekne "Babiš by měl zakročit", ale už pisálek neřekne jak konkrétně má Babiš zakročit, aby se mohl zbavit soudců kolaborujících se současnou škodící opozicí. 😎