Komentáře
Patricie Horejší
7
Pane pisálku, cituji pana docent Kubíčka " Kubáček vnímá rozhodnutí ÚS jako „velmi silné prohlášení a trochu aktivistický postoj“ této instance. „Místo standardního probrání soud do celé věci aktivně vstoupil. De facto se dá říct, že se zachoval jako třetí komora Parlamentu. " To jsme dopadli pane pisálku!!!
Přejít do diskuze
Ono se novinářskému pisálkovi řekne "Babiš by měl zakročit", ale už pisálek neřekne jak konkrétně má Babiš zakročit, aby se mohl zbavit soudců kolaborujících se současnou škodící opozicí. 😎
nejsem sice odborník na právo ale vyřknout rozsudek aniž by se mohl člověk hájit to opravdu smrdí a naše soudy to je unikum na světě protože obnova případů za posledních cca 36 let a tím přiznání omylu je v podstatě nulová došlo cca k 15 obnovám řízení tak je naše justice neomylná prostě jsou to nadlidi co se nemýlí s komunistickým soudcem v čele
@Karel Míka To nejsou žádné ústavní zvyklosti. To jsou jen zvyklosti. A zvyklosti snad ještě nejsou zákon. No a kdo se s čím smíří je ještě otázka . Vy jste se například nesmířil s tím, že je u moci tahle vláda. Opozice také ne. Ale s nomenklaturními komunisty v různých státních institucích jste smířen. S jednou výjimkou a tou je, samozřejmě Andrej.Nic ve zlém a mějte se.
@Alois Žilka pokud politici zpochybňují rozhodnutí ústavního soudu, tak končíme s demokracii a právním státem
Je to velké nebezpečí pro naši demokracii, pokud se spojí postkomunistický prezident s ústavními soudci s komunistickou minulostí. Je nutné se včas proti nim bránit.😶
@Uživatel_5734171 díky za hodnocení. Pan prezident a jeho historie je dostatečně známa. Pan Baxa a jeho rodina je morální odpad včetně otce a dcerušky. Její studium na plzeňský právnický fakultě je parodie, jeho otec byl komunistická *** a pan soudce aktivně soudil disidenty. Dnes si hrají na morální majáky. Jste v dobré společnosti, užijte si to.
@Alois Žilka
A vy by jste si opravdu přál, aby každý, opravdu každý premiér mohl zakročit proti rozhodnutí ÚS?
Nebo pouze Babiš?
Tak to můžete najít v Rusku, tady bych to pravdu nechtěl zažít.
A vy by jste si opravdu přál, aby každý, opravdu každý premiér mohl zakročit proti rozhodnutí ÚS?
Nebo pouze Babiš?
Tak to můžete najít v Rusku, tady bych to pravdu nechtěl zažít.
@Frog Morton .....a k tomu teď ten rychlosoud bez možnosti dotyčných vyjádřit se k věci..... copak asi nám to může z minulosti připomínat? Nechtěl bych ani náhodou tvrdit to že snad soudruzi už zase....
To je skutečně destrukce státu v přímém přenosu a polovině lidí to nevadí. Považovat rozhodnutí ÚSTAVNÍHO soudu za puč je srovnatelné s únorem 1948. Kde je Nacher a jeho dvojí metr? Pochopitelně mlčí... Prý vyvažuje...)))
Komunistickej kádr na hradě, komunistickej soudce soudící lidí za pokusy opuštění republiky je předsedou ÚS, komouš předseda vlády. Kruh se uzavřel. Tak díky Havle že jsme byli tak krásně sametoví. Jestli jsme spíš nebyli a nejsme idioti. A reflex radostně hýká.
@Miloš Tesař
tohle je PŘEDBĚŽNÉ opatření, protože dnes je poslední den akreditace. Rozhodnutí o věci bude trvat měsíce...
tohle je PŘEDBĚŽNÉ opatření, protože dnes je poslední den akreditace. Rozhodnutí o věci bude trvat měsíce...
@Karel Míka Tak teď už je to zakotveno v ústavě??! Bože co si ještě vymyslet.....??No Komunisti,c jako Pávek vrchní US soudce atd...jen čekají na příležitost.Lidi vy to nevidíte??Nebo je pohodlnější to nevidet!??
@Miloš Tesař
Ničemu nerozumíte a nebo se vám nelíbí naše demokratické a právní zřízení?
Jiná možnost není.
Ničemu nerozumíte a nebo se vám nelíbí naše demokratické a právní zřízení?
Jiná možnost není.
Nyní bychom měli všichni trvat na na skutečnosti, že se dá rozhodnout během jednoho dne. Když to šlo jednou , může to jít vždycky. Nebo se takto rozhoduje pouze na příkaz odněkud. Jakmile nesplní termín jednoho dne, sankce.
@Otto Schwarz samotný rozsudek ale už naprosto nikoho zajímat nebude. Udivující je především rychlost reakce ÚS. Předpokládám, že nyní budou soudy vydávat předběžné opatření na cokoliv stejnou expresní rychlostí. Tentýž ÚS třeba důchody řešil přes rok ,- také mohl vydat předběžné opatření. To se ale fialokratům s arcivojáčkem nehodilo.
@Frog Morton
osel, nic jiného se o tobě napsat nedá...Zamotat do toho Havla, to je majstrštyk dezoláta...
osel, nic jiného se o tobě napsat nedá...Zamotat do toho Havla, to je majstrštyk dezoláta...
@Uživatel_89263
Ale rozsudek ještě nepadl a sami vládní politici dodávají důkazy, že spor je uměle vyvolaný.
Prezident pouze hájí to, co tu desetiletí běžně platilo a je to zakotveno v ústavě.
Ale rozsudek ještě nepadl a sami vládní politici dodávají důkazy, že spor je uměle vyvolaný.
Prezident pouze hájí to, co tu desetiletí běžně platilo a je to zakotveno v ústavě.
Sami vládní politici se snaží o ústavní puč. Jejich jednání je toho důkazem. Snaží se zvrátit zavedené ústavní zvyklosti a vytváří tím prostor pro spor.
Jako sláma z bot jim z toho čouhá revanšismus a pomstychtivost.
Ještě se nesmířili s tím, že Babiš prohrál v prezidentských volbách s Petrem Pavlem.
Tak houfně za Babiše kňučí.
Jako sláma z bot jim z toho čouhá revanšismus a pomstychtivost.
Ještě se nesmířili s tím, že Babiš prohrál v prezidentských volbách s Petrem Pavlem.
Tak houfně za Babiše kňučí.
S obsahem článku lze v jeho obecnosti souhlasit. S použitím a naložením instrumentu předběžného opatření by se v tomto případě pochybovat dalo. Má ho k dispozici nejen Ústavní soud, ale i Občanský soudní řád. Praxe ve využití předb.opatření OSŘ je zářným příkladem toho kdy, jak a proč se přijímá. K tomu se ostatně už vyjádřili dva disentní soudci. K těm znevažujícím výrokům polit.představitelů> v r.2015 navrhnul tehdejší min.Dientsbier Velkou novelu ÚS ČR, která by reflektovala změnu způsobu volby prezidenta z parlamentní na přímou. Velmi dobře si pamatuji na osobní výpady vůči prez.Zemanovi, jím jmenovaným ústav.soudcům a tehdejší vládě. Největšími a nejhrubšími křiklouny byla ODS a TOP09/ proti návrhu byla ještě KSČM a ÚSVIT/. I přes podporu ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL Velká novela přijatá nebyla. Ano, stalo se to UŽ před jedenácti lety, ale mistrování v zásadách slušného chování v politice od těch, kterým se tehdy bílá slina usadila v koutku úst při chrlení nechutných nálepek a vulgarit je CHUCPE. A je úplně jedno, jestli k absolvování Kurzu sebeovládání nabádají tehdejší křiklouni/současní arcidemokraté přímo od řečnic. pultíku nebo přes svoje média. Pokrytectví!
Vážení další horký tropický den za námi,ale pozor čeká nás sobota a neděle a podle aktuální předpovědi 40°tepla.A možná i více.Tak všem přeji aby to ve zdraví přežili.
@Karel Míka nikde v zákoně není stanoveno, že prezident musí být přítomen každé taškařici.
@Uživatel_89263 Nejedna se o rozsudek, ale pouze předběžné opatření. Vygooglujte si rozdíl.
@zdenek2
Smířil, je pravdou, že StBáků je ve vládě tam více.
Ústava jasně říká, že ČR navenek zastupuje prezident.
A máte pravdu, to není zvyklost, ale fakt, který všechny dosavadní vlády dodržovaly, tak že je, či bylo zvyklostí, ústavu dodržovat.
Není jediný důvod aby to bylo nyní jinak.
I vám přeji krásný den.
Smířil, je pravdou, že StBáků je ve vládě tam více.
Ústava jasně říká, že ČR navenek zastupuje prezident.
A máte pravdu, to není zvyklost, ale fakt, který všechny dosavadní vlády dodržovaly, tak že je, či bylo zvyklostí, ústavu dodržovat.
Není jediný důvod aby to bylo nyní jinak.
I vám přeji krásný den.
@magnamund No možná ale tohle zatahovat do politiky.....tady jde o ústavní soud a vládu a prezidenta.