Zprávy
Vyjádření prezidenta Petra Pavla k žalobě na vládu: Nenechám omezovat svou roli danou Ústavou
51 komentářů
tak jde o to, jestli nejaky mstivy a do sebe zahledeny urednicek, ktery s agentem Buresem vykseftoval posty ve vlade za jeho imunite a nereseny stret zajmu, ma pravo rozhodovat o tom, kam prezident pojede reprezentovat zemi, coz je samo o sobe absurdni predstava. No jak to asi muze dopadnout - jedine ostudou pro luzovladu a toho se Bures samozrejme boji 

@Ringhofer tak Babis hlavne potvrdil, jak je ve slabe pozici vzhledem k MOTOgangu, kteri jsou samozrejme hlavnimi iniciatory tohoto sprajcu a zcela jiste na tom trvali, on oligarcha dobre vi, ze mu to muze zpusobit jeste nemale problemy, ale nema stale vyreseny stret zajmu atd. takze musel ustoupit..no bude to jeste zajimave
@Jarda Bloudil Jasně. Další kdo všechno ví všechno zná a všemu rozumí takový Jarda zabloudil – všeználek . 🤣
@torstt hele nechcete jít číst třeba parlamentní listy nebo tak něco? tam byste se cítil dobře...mezi svými
Je to Vláda, která je podle Ústavy odpovědná za zahraniční politiku státu. Konečné politické rozhodnutí o zastupování musí odpovídat její odpovědnosti.
Argument.. "vždycky to tak bylo" sám o sobě nestačí.
Jestliže Ústava jasně říká, kdo vede delegaci na summitu NATO, zvyklost je v tomto podružná a pan prezident může brečet jak chce.
Argument.. "vždycky to tak bylo" sám o sobě nestačí.
Jestliže Ústava jasně říká, kdo vede delegaci na summitu NATO, zvyklost je v tomto podružná a pan prezident může brečet jak chce.
@Ringhofer je to prostě skandální co si vláda vůbec dovolí vůči hlavě státu ho ignorovat a omezovat a určovat kam smí jet a zastupovat náš stát k tomu byl přece zvolen
zase se plácáme ve spoustě odboček, zase posloucháme výroky proruských představitelů ANO, SPD a motoristů. Ztrácíme paměť. Proruská úderka NA NÁMĚSTÍCH v čele s právníkem Reichlem, Majerová, Protiunijní SPD se svým Okamurou A CELÁ TA CHÁSKA S MACINKOU A TURKEM JE ZALEZLÁ v parlamentu A TVOŘÍ VLÁDU TÉTO ZEMĚ. Babiš si je vybral nebo mu byli přiděleni?
To jsou naši REPREZENTANTI!. V ČESKU SE O TOM MLČÍ A V CIZINĚ SE VÍ, ŽE AGENT stb SE V MAROKU STÝKÁ S VRCHNÍMI PŘEDSTAVITELI KGB, má diplomatický pas a za velmi podivných peripetií zakládá Agrofert. Ze svazku KGB se dá vystoupit pouze vypadnutím z okna. A tak tento agent tvrdí, že když je bohatý, nemusí krást jako ti politikové. A je ve vládě, Na financích. A řádí, Nepřátelské převzetí firem, dotační podvody, a dnes nenápadná činnost pro Ruské zájmy. Zadlužování země, zrušení zbrojní iniciativy , ani korunu Ukrajině, snížení výdajů o 21 mld. a vyhlášené nedodržení závazků z HAAGU o 2% HDP. Babiš do Ankary pojede, vrchní velitel armády a bývalý činovník NATO nesmí. Čím by president mohl na tom samitu česku uškodit? Tím, že je proti nedodržení aliančních závazků? To by mohl při neformálním večerním, drinku v kuloárevh utrousit? To je přece ta základní otázka, která se bude v Ankaře propírat. Babiš doufá, že se tam k něčemu prolže. . A nepotřebuje nikoho, kdo by mu to zkazil. Macinka mu kryje záda v roli užitečného idiota. A babiš z úkrytu osnuje. A co asi bude říkat ten Zůna? Asi nic, on přece nemá svůj názor, ten nikoho nezajímá.
To jsou naši REPREZENTANTI!. V ČESKU SE O TOM MLČÍ A V CIZINĚ SE VÍ, ŽE AGENT stb SE V MAROKU STÝKÁ S VRCHNÍMI PŘEDSTAVITELI KGB, má diplomatický pas a za velmi podivných peripetií zakládá Agrofert. Ze svazku KGB se dá vystoupit pouze vypadnutím z okna. A tak tento agent tvrdí, že když je bohatý, nemusí krást jako ti politikové. A je ve vládě, Na financích. A řádí, Nepřátelské převzetí firem, dotační podvody, a dnes nenápadná činnost pro Ruské zájmy. Zadlužování země, zrušení zbrojní iniciativy , ani korunu Ukrajině, snížení výdajů o 21 mld. a vyhlášené nedodržení závazků z HAAGU o 2% HDP. Babiš do Ankary pojede, vrchní velitel armády a bývalý činovník NATO nesmí. Čím by president mohl na tom samitu česku uškodit? Tím, že je proti nedodržení aliančních závazků? To by mohl při neformálním večerním, drinku v kuloárevh utrousit? To je přece ta základní otázka, která se bude v Ankaře propírat. Babiš doufá, že se tam k něčemu prolže. . A nepotřebuje nikoho, kdo by mu to zkazil. Macinka mu kryje záda v roli užitečného idiota. A babiš z úkrytu osnuje. A co asi bude říkat ten Zůna? Asi nic, on přece nemá svůj názor, ten nikoho nezajímá.
Opravdu trapný člověk,člověk který pošlapal ústavu ČR se obrací na ústavní soud,komedie.Buďme rádi,že již není v armádě,ale i tak je to ostuda této země.
@***mka
Netušil jsem, že dnes už existuje kulturní komise, která přiděluje občanům povolené weby a určuje, mezi kterými "svými" se smějí pohybovat.
Když někdo čte jen zdroje, které potvrzují jeho názory, říká se tomu informační bublina.
Zřejmě jste knihovníci ideologické čistoty a ráda ostatní posílate do správných regálů.
S takovým přístupem můžete ovšem bodovat maximálně v davu Milionu chvilek.
Netušil jsem, že dnes už existuje kulturní komise, která přiděluje občanům povolené weby a určuje, mezi kterými "svými" se smějí pohybovat.
Když někdo čte jen zdroje, které potvrzují jeho názory, říká se tomu informační bublina.
Zřejmě jste knihovníci ideologické čistoty a ráda ostatní posílate do správných regálů.
S takovým přístupem můžete ovšem bodovat maximálně v davu Milionu chvilek.
Rovnou můžete nařídit jaký má US vyhlásit nález. Bolševický lampasák za kterým stojí hlavně bývalí členové strany a mladí levičáci.
No faktem je, že kdyby prezident šel Babišovi na ruku, tak tam samozřejmě jede. Z čehož plyne, že tahle pro Pavla od Babiše NATO kletba nemá s Ústavou nic společného. Je to prachobyčejná, lidsky ubohá Babišova pomsta, že Pavel neskotačí jak Babiš píská.
A proto by měl Ústavní soud Babišovi tohle zakazování jednoznačně zatrhnout.
A proto by měl Ústavní soud Babišovi tohle zakazování jednoznačně zatrhnout.
Právník má jasno, ústavní soud zkušenosti a pravidla mohou mít mnohem větší váhu než zákonem dané stanovy..
V praxi zde vidíme, jak straničky,.které bojovaly o samou existenci vstupu do sněmovny mohou dělat nátlak na nejvyššiho ustavniho činitele....
Ústavní soud je jistě moudrý a myšlenkově dále než Okamuea či Macinka a pokud bude chtít, stihne včas svůj verdikt oznámit.
Tohle není vláda kterou potřebujeme.
Jen chaos a boj o přežití, který stejně prohraje jak Okamura, tak Macinka formou posledního volebniho období.
Pak uz o nich nikdy neuslyšime a bude tu krásné ticho.
V praxi zde vidíme, jak straničky,.které bojovaly o samou existenci vstupu do sněmovny mohou dělat nátlak na nejvyššiho ustavniho činitele....
Ústavní soud je jistě moudrý a myšlenkově dále než Okamuea či Macinka a pokud bude chtít, stihne včas svůj verdikt oznámit.
Tohle není vláda kterou potřebujeme.
Jen chaos a boj o přežití, který stejně prohraje jak Okamura, tak Macinka formou posledního volebniho období.
Pak uz o nich nikdy neuslyšime a bude tu krásné ticho.
Generál bojuje o navýšení majeteku ve zbrojním průmyslu. O Česko mu vůbec nejde, ale pouze se nenechá omezovat v podnikání ve zbrojním průmyslu.
Otázka zůstává proč se Pávek tak snaží aby byl účasten summitu.Ty kecy o ústavě a zvyklostech si může nechat pro svou soudruzku doma.Za tím je a bude něco co se obyčejným lidem neříká,ale pěkné prasárny to budou zcela určitě.
@slavauk vyhrajeme Zase jeden z Ukacek co nám budou remcat co Češi mají nebo nemají.Fuj tak zkorumpovaná země kde se ani prezident za válečného stavu na úkor svých mrtvých občanů nestydí rozkrádat finanční pomoc z Evropy.
@jir-ka : Škoda. Velká škoda! Mohl vládu estébáků a gaunerů v Istanbulu vyvažovat kovaný antikomunista, disident, chartista a samizdatový spisovatel pávek!
@jir-ka
Tím nemachruji, je to spíše k pláči, ale pokud chceš žít v diktatuře tak vy mladí ji dosáhnete. Studuj Francouzskou revoluci, cesta revolučního vojáka v císaře Napoleona. Studuj staré Řecko a Řím, studuj vývoj v Německu od prvé světové války, studuj komunistický převrat v únoru 48. Vše je jenom boj o moc a prachy.
Demokracie je zázračná, ale velice křehká věc, dějiny ukazují, že nemá dlouhého trvání.
Tím nemachruji, je to spíše k pláči, ale pokud chceš žít v diktatuře tak vy mladí ji dosáhnete. Studuj Francouzskou revoluci, cesta revolučního vojáka v císaře Napoleona. Studuj staré Řecko a Řím, studuj vývoj v Německu od prvé světové války, studuj komunistický převrat v únoru 48. Vše je jenom boj o moc a prachy.
Demokracie je zázračná, ale velice křehká věc, dějiny ukazují, že nemá dlouhého trvání.
@Miroslav Zita Vláda estebáků a gaunerů . Už vidím jak tam Bureš bude blekotat 5 přes 9 . Mršinka se tam bude prezentovat tím svým ***ským ksichtíkem a Zůna bude držet hubu a krok . 🤮
Jsem starý muž, ale cesta Pavla směřuje k okleštění parlamentarismu v Česku, ale kdo chce kam pomozme mu tam.
Stačí se podívat na dějiny demokracie a jak náhle končí.
Stačí se podívat na dějiny demokracie a jak náhle končí.
@vaclav mistat
Doplním na co dobrovolně přísahal
"Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa....
.....Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.Tak přísahám!"
Doplním na co dobrovolně přísahal
"Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa....
.....Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.Tak přísahám!"
@Enigma Divín tak vetsinou to plati, ja Babise nesnasim, je to dotacni podvodnik v obrim stretu zajmu, ktery samozrejme nevyresil a budou z toho jeste problemy, ale tady si myslim, ze on osobne uz by to tolik nehrotil a prezidenta tam klidne vzal, nic z toho nema, jenom bude mit problemy, tohle je hlavne akce MOTOgangu, SPD se pridalo, to je jasne, ale Babis by tady s nima nedrzel basu, kdyby je jeste tolik nepotreboval, ale nejspis bude...
@PEtr Tobes Pane Tobesi, zvonku to tak vyzerá, ale Babiš, motoristé Okamura, Rajchl jsou jedna banda. To není slabost Babiše, to je jejich společná strategie
@Anton Augustin Toníku, vy přece víte, že komunista a komunista je velký rozdíl. Orbán byl ukončen a tak musí na samitu nastoupit náhradník Babiš. Za potlesku Kremlu ty 2%: nersplníme a k tonu ještě uděláme dusno v alianci. A ty veřejnoprávní media už se nekupují z gauče, stačí, když je ze státní kasy budou ovládat. Ta státní kasa slouží Babišovi dokonale.
@Pavel Maleček je to tak, nic moc jineho se ani cekat neda..bude sranda, co na to pak AB, ale MOTurci si podle me budou stale trvat na svem a pujdou i proti rozhodnuti US a Babis bude sevren v klestich..to si jeste uzije
@Ringhofer
Roztržka mezi polským prezidentem Karolem Nawrockim a ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským už tomu setkání nasadila korunu, takže žabomyší souboj premiéra a prezidenta v Čechách bude brán jen jako zdejší místní folklór.
Roztržka mezi polským prezidentem Karolem Nawrockim a ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským už tomu setkání nasadila korunu, takže žabomyší souboj premiéra a prezidenta v Čechách bude brán jen jako zdejší místní folklór.
@Jaroslav Lindner
Jistě, nevidím rozdíl s nynější opozici. Piráti mají sektu Zelených, spolek spolu je přehršel sekt.
Jistě, nevidím rozdíl s nynější opozici. Piráti mají sektu Zelených, spolek spolu je přehršel sekt.
@Enigma Divín
Tady nejsi na partajní schůzi nebinární jedinče, tyhle kecy už známe,
Nyní spusť o aférách Fialovo vlády, je jich také dost.
...bývalý činovník NATO nesmí? Ten bývalý byl také komunista v utlačovatelské organizaci zvané ČSLA , ta "chránila" hranice a stálo to hodně životů co tu ochranu nechtěli.
Tady nejsi na partajní schůzi nebinární jedinče, tyhle kecy už známe,
Nyní spusť o aférách Fialovo vlády, je jich také dost.
...bývalý činovník NATO nesmí? Ten bývalý byl také komunista v utlačovatelské organizaci zvané ČSLA , ta "chránila" hranice a stálo to hodně životů co tu ochranu nechtěli.
@Pavel Nyklicek
Stejně bysme mohli mluvit o straničkách Fialovo vlády jako TOP 09, Lidovcích a Pirátech se čtyřmi poslanci.
Stejně bysme mohli mluvit o straničkách Fialovo vlády jako TOP 09, Lidovcích a Pirátech se čtyřmi poslanci.
myslím že dopadne úplně stejně jako s vydíracími smskami ....(btw je dobře že se to rozstřelí zrovna na tomhle případu (sumit NATO) kam musí v každým případě jezdit exekutiva a ne někdo kdo má v systému ceremoniální úlohu a o prachách nerozhoduje.)
Přesně proto Ústavu máme a přesně proto máme Ústavní soud. Ale dezoláti ta chápou jinak. Jejich svět funguje tak, že vyhráli volby a mohou si dělat co se jim zlíbí...
@Anton Augustin Je jistý rozdíl mezi regulerní politickou stranou a soukromými zájmovými sektami na jedno použití.
@jir-ka A na vaše myslíte že je někdo zvědav.Bud slušně diskutuje tě k danému článku nebo nemáte co říci jen blbě keci k diskutujicim
Babiš je natolik slizká osoba. Že ho nastávající ostuda na summitu nijak nevzrušuje. Hlavně, aby tam byl Macron, bude se moci s ním vyfotit…