Komentáře
Buchert: Místo stávky a vzdychání nad poplatky by veřejnoprávní média měla provést změny a zeštíhlit
32 komentářů
Pan Buchert je jeden z mála novinářů Reflexu, možná jediný, který ví co říká. Jeho názory jsou doufám názory většiny rozumných lidí. 👍
👍 skvěle popsáno!
Proč má rozhlas tolik stanic, proč se mám dívat na nějaký Stardenc či jak se to jmenuje.
Vyhazujou peníze mluví o české tvorbě a vysílají italské, anglické a další vykopávky které nikdo ve světě nechce. A ty jejich Tv rady za těžké peníze. Měli by začít od sebe!
Proč má rozhlas tolik stanic, proč se mám dívat na nějaký Stardenc či jak se to jmenuje.
Vyhazujou peníze mluví o české tvorbě a vysílají italské, anglické a další vykopávky které nikdo ve světě nechce. A ty jejich Tv rady za těžké peníze. Měli by začít od sebe!
Dobrý článek pane Buchert, díval jsem se na dvě hlavní komerční stanice - zprávy, o tyátru na Kavčích horách ani muk, což mě potěšilo.
Hezký den.
Hezký den.
@Jarda Bloudil Všiml jsem si Jardo, že téměř z každého tvého příspěvku nakonec vyplyne, že jsi jenom závistivý buran z Nemanic. Zamysli se nad sebou a zkus třeba začít pořádně pracovat, možná že to vyřeší tvé problémy. I když asi ne.
@Jarda Bloudil To jsou slova z let 50 atych pamatuji! Presně takto hovořili komunisté ! Mate důkazy ,jak se Wolner obohacoval či Moravec? A další? Tento nazor šíři trvale do éteru ,kdyz mu dojdou argumenty a to vekice často Slovenský Car co vykosťuje Česko komplet!
Je opravdu zajímavé,že veřejnoprávní rakouská stanice ÖRF,již dávno zrušila koncesionářské poplatky a bez velkého humbuku.Jen tady v Čechách to musí jít způsobem politických šarvátek. Veřejnoprávní ani komerční televize od začátku nesdělila proč vůbec vznikl válečný konflikt na Ukrajině, místo toho se řeklo jsme ve válce a použili se záběry z tornáda na jižní Moravě.
Navíc ČT za poslední dobu nevytvořila nic co by nadchlo,viz vánoční pohádky, prostě paskvil. Nemá nápady čím by zaujala a kdyby neměla archiv tvorby z let minulých,tak by ani nemohla co nabídnout.Takže, platit koncesionářské poplatky jen proto, abych se díval na pořady z archivu se mi jeví jako zlodějna.Uz i tak zprávy na ČT i v jiných komerčních televizí jsou zkreslené a neobjektivní.
Samozřejmě že se tu budou ozývat hlasy, které budou cupovat můj názor,ale jedno je jasné, že brečí ti, kterých se to nejvíce dotkne. A to jsou ti neschopní vedoucí jednotlivých oddělení, kteří neumí nic jiného, než si pořádně nacpat kapsy jako ti klokani a tvořit nesmysly.
A když jsem četl komentáře na toto téma,tak jsou tam většinou přívrženci bývalé zlodějské garnitury, která má za sebou krev a podvody formátu Dozimetr a akce Bitcoin spojenou s organizovaným zločinem a praní špinavých peněz. Ale to už vás jednotlivých pisatelů už nějak nezajímá, hlavní cíl co máte je jen to řešit Babiše a jeho vládu, proč jste tak razantně neřešili Fialovský pěti demoliční paskvil, který se také zrodil z podvodu.
Tady nefunguje už demokracie,ale demokratismus.
Což je velmi velký rozdíl.
Navíc ČT za poslední dobu nevytvořila nic co by nadchlo,viz vánoční pohádky, prostě paskvil. Nemá nápady čím by zaujala a kdyby neměla archiv tvorby z let minulých,tak by ani nemohla co nabídnout.Takže, platit koncesionářské poplatky jen proto, abych se díval na pořady z archivu se mi jeví jako zlodějna.Uz i tak zprávy na ČT i v jiných komerčních televizí jsou zkreslené a neobjektivní.
Samozřejmě že se tu budou ozývat hlasy, které budou cupovat můj názor,ale jedno je jasné, že brečí ti, kterých se to nejvíce dotkne. A to jsou ti neschopní vedoucí jednotlivých oddělení, kteří neumí nic jiného, než si pořádně nacpat kapsy jako ti klokani a tvořit nesmysly.
A když jsem četl komentáře na toto téma,tak jsou tam většinou přívrženci bývalé zlodějské garnitury, která má za sebou krev a podvody formátu Dozimetr a akce Bitcoin spojenou s organizovaným zločinem a praní špinavých peněz. Ale to už vás jednotlivých pisatelů už nějak nezajímá, hlavní cíl co máte je jen to řešit Babiše a jeho vládu, proč jste tak razantně neřešili Fialovský pěti demoliční paskvil, který se také zrodil z podvodu.
Tady nefunguje už demokracie,ale demokratismus.
Což je velmi velký rozdíl.
S p. Buchertem nesouhlasím. Tato vláda toto dělá proto, aby mohla tato média PLNĚ ovládnout. Dokonce nedává ani žádné pojistky proti zneužití vládou. Snižují jim rozpočet, hodně drsně a poté už nebude tak těžké je vydírat skrze finance. Je to vše tak průhledné stejně jako nový zákon, který připravili ohledně střetu zájmů.
@Jarda Bloudil A to víš Jardo, že lajkovat si své příspěvky nepatří k dobrému vychování? Stejně si myslím, že se tady za toho burana jenom schováváš, abys tu mohl šířit ty své nesmysly. Protože jestli ne, tak tvému okolí opravdu nezávidím. Vlastně mu nezávidím i tak, buran nebo vychcoš, vlastně to vyjde nastejno.
@Jiří Bubeníček podle kvality několika tvých příspěvků, bubeníčku, jsi buď utekl svalnatému ošetřovateli, nebo ze sekretariátu ODS. Takové jako ty, házeli ve staré Spartě ze skály.
@tempter Temter.Ty kdyby jsi se měl živit svým úsudkem tak umres hlady.A co nějaký relevantní příspěvek by nebyl?Nebo jen urezky zde diskutujících?To plati i pro Sobotku.Kde nic tu nic,ale čeština ho zde zajímá nejvíce.Nuz kde v hlavě nic není ......🧸 ani medvěd nic nebere.
@Jarda Bloudil
Pane Bloudile, zdá se, že bloudíte nejen v obecném rozhledu, ale i v češtině. Hezký den.
Pane Bloudile, zdá se, že bloudíte nejen v obecném rozhledu, ale i v češtině. Hezký den.
@Miroslav Zita Váš nazor lze přirovnat ke špatně uvařenemu boršči ode všeho něco jen naposlochaná slova od těch poctivych politiků co ,tak umně čerpaji dotačky z EU! KOMSOMOLČE! Prokazatelně na rozdíl od vasich domnělých obviněni a to je rozdíl!
Pan Buchert ,jak jinak vrátil se z oslavy 85 a má nápad? Nyni jde o poplatky o existenci jako takovou ve smyslu nepodléhat náladám vlády ci budoucím vládám ! Mandatorní vydaj na Ct je presně ten moment kdy se Ct stane fackovacím panakem pane Bucherte vy to vite jistě ,ale musite drzet svojí lajnu ,raději směr, lajna je široký pojem? Stacilo by ,jako ve Švedsku či Finsku ,ale to nelze tam je velka davka nezávislosti!Miru zdar!
Kvalitnější zpravodajství na komerčních televizích?-To jako vážně?Ta žumpa na Nově a Primě?
Kdyby se lidé na ČT tak kralovsky neobohhacovali na našich příspěvcích,tak zbyde dost peněz pro zajímavé a kvalitní točení např.nove filmi.
@Radek Novák
Stane se, že konečně budeš platit tv poplatky v novém zákoně, fifty fifty mladíku.
Proč je mají platit dědkové nad hrobem a ty jsi na ně nedal pravděpodobně ani korunu.
Stane se, že konečně budeš platit tv poplatky v novém zákoně, fifty fifty mladíku.
Proč je mají platit dědkové nad hrobem a ty jsi na ně nedal pravděpodobně ani korunu.
Veřejnoprávním médiím je ze zákona zakázaná placená reklama. Oni to nezákonně obcházejí takzvaným "sponzorem pořadu". Což je prachsprostá reklama. 😎
Koukám, že toto je krásné téma. Tady jdou i dezoláti proti sobě. 🐓🏅 Kuriózní je že obě strany mají zde kus pravdy. Kontroverze ale je i v placení autorských poplatků, kdy zaměstnavatel nebo třeba restauratér platí autorské poplatky za lidi, kteří si platí platí autorské poplatky.
@Ludmila Netolická no samozrejme ze to tak je, pan Buchert se proste myli, coz je lidske, ale nedava to smysl, co napsal. Naprosto jiste po tom jdou a ani se tim moc netaji, samozrejme, ze prime ovlivneni obsahu poprou, ale je lez, protoze kazdorocnim schvalovanim rozpoctu, coz tak nejspis bude podle navrhu, na to budou mit financni paku a ta rozhoduje, samo bez pojistek ktere taky odmitaji bez zduvodneni, ale ono je to zrejme. Navic co se tyka obsahu a hlavne kritickeho zpravodajstvi, o coz jde predevsim, tak pak bude fungovat tzv. autocenzura, kdo tam "vydrzi", tak se proste podridi vrchnosti jaksi automaticky a bude drzet basu, ostatni co na to nebudou mit zaludek tak odejdou pryc,a to budou ti nejlepsi...a to je prima cesta ke zniceni CT a CRO tak, jak je zname, tedy s kvalitnim a kritickym zpravodajstvim a publicistikou, tim padem pujde sledovanost samo dolu a tim dostane vlada do ruky dalsi argument, ktery ale zavini temito kroky, navic o snizeni rozpoctu nemeli v programu nic, a ted ho autoritativne oznamili, coz je naprosty hnus, podobne jako chystana novela zakona o stretu zajmu, ciste nahodou sita presne na miru prave Babisovi, jak spravne podotykate..
Názory p.Bucherta jsou často podmíněné jeho sympatiemi/antipatiemi ke konkrétním lidem spíš, než profesionálním nadhledem, který by byl zárukou objektivní a tvrdé kritiky. Nicméně...jeho pohled na Legoland zvaný veřejnoprávní média je v čase konzistentní a bez ohledu na to, kdo okupuje Strakovku, i kritický. Škoda je, že jeho výstupy v diskuzích ČT na toto téma by se daly spočítat na prstech jedné ruky po amputaci prostředníčku, ukazováčku a malíčku. Možná by mohl, jako mediální bard, vystoupit na pódiu MiChPrd a stát se tak součástí dialogu mezi těmi" správnými demokraty na a pod pódiem" a námi, "lůzou v područí autoritářského oligarchy." To by byl moment, který bych si nenechala ujít. S chutí do toho a p.Buchertovi držím palce!🤫
@Jaroslav Lindner Demagogie v přímém prenosu! Rozhoduje vladní koalice vladne ,tudíž kritika směřuje tam ,rozhledněte se po Evropě ne do Ruska oto se Slovenský Car a jeho poddani snaži ,umlcet ,jako.
vy svazáku!
vy svazáku!
Veřejnoprávní média by měla ignorovat chyby vládní koalice a soustředit pozornost na problémy opozice. Nějaké volby jsou za dveřmi a sekta Agrofertu už nemá, co by voličům slíbila. Leda další rychlobruslařský ovál.
@Jiří Bubeníček Tak že podle vás tam všichni pracují za darmo nebo za minimum.To tleskam vy 50leta.
@Anton Augustin Diky ,piše dědek nad hrobem r.45 antikomunista ano poplatky mně nevadí dnes 200 kc někoho porazí to si myslite ? Nu k těm dědkům ,opatrně ,nikdo ze života neodchází ,jako vítěz ani vy to nebudete! Miru zdar komsomolče!PS jde o ovladnutí Ct politicky a trvale!
@Milan Klauz Jsou to povrchni zpravodajstvi preloženo komerčni až inertni! Nu jednu Tv Kelnerova druhou Zach soukromé kam plyne reklama od ceskych milardarov co z pozadí řidi politiku! A to je špatně!
Připomíná to snahu odehnat prase od plného koryta. Dokud jsou peníze jisté a povinně vybírané, nikomu z těch, kteří z nich žijí, se do změn nechce. Jakmile se ale otevře otázka, zda je takový systém ještě spravedlivý, okamžitě se spustí obranná reakce.
Vždycky mě pobaví, když slyším plamenné projevy na obranu koncesionářských poplatků. Na pódium se postaví člověk, který s vážnou tváří vysvětluje, jak jsou tyto poplatky nezbytné pro demokracii,🤣 kulturu a společnost. Jenže člověk si nemůže nevšimnout jedné drobnosti,.. velmi často jde o někoho, kdo byl přímo nebo nepřímo placen právě z těchto peněz.