Zprávy

Zpět na článek

Estonský tvůrce Skypu Jaan Tallinn varuje před umělou inteligencí: Počítače ohrožují lidstvo

11 komentářů

placirkabodlo
17. října 2011 • 10:52
nez umela demence - viz klaus a jeho otroci. tak me napada, nemel by kandidovat na prezidenta jeho synek, at je arcidilo dokonano? pmd-85 mi spocitalo, ze tak je to spravne, a ze se ma dodrzovat a pokracovat v tradici silne demence mimo meze logiky natoz lidskosti.
vzpoura demence. tak by se mela jmenovat nova klausova strana.
filiprx
18. října 2011 • 13:33
Vypadáto že Vám, když se nakropíte, nepomůže ani IQ 151
mestax
16. října 2011 • 16:04
hvízdnout na psa a jít s ním do lesa. Tam na mně AI (zatím) nemůže.
jankonecny
15. října 2011 • 13:00
Přijde mi důležité se nad umělou inteligencí zamýšlet a diskutovat ji. Diskusi by prospěl teoretický fyzik, evoluční biolog, neurobiolog, materiálový inženýr nebo molekulární biolog. Programátor je jasnej : ) Naštěstí je furt závislá na elektřině a dokud nebude automatická obrana hlídat elektrárny, měli bychom být v suchu
sirien
15. října 2011 • 22:58
přestaňte si to představovat jako Matrix nebo Terminátora - pokud by došlo na nějakou AI toužící ovládnout svět, působila by spíš jako v Neuromancerovi - malé posuny vedoucí řetězovou reakcí k velkým důsledkům.
filiprx
18. října 2011 • 13:38
Souhlasím.
Ale chtěl bych se zeptat, jestli už je dnes správně diskutovat něco? Když jsem chodil do školy, tak se ještě disktutovalo o něčem
arvo
15. října 2011 • 12:29
že autor ač sám programátor říká "ty počítače" nám něco udělají. Jako by je považoval za bytosti, které násilně obsadily naši zem. A ne nástroje vyrobené jím a dalšími lidmi. Když takhle uvažuje starý člověk, nepřekvapí mne to. Když to řekne programátor...
sirien
15. října 2011 • 23:00
programátor je prostě člověk mlátící do klávesnice zdroják. To co se v tom článku řeší neni otázka pro programátora, to je otázka pro vědeckého futurologa. Ostatně - rozhodně osobně neberu vážně názor člověka, který je schopný prohlásit, že by raději žil ve světě bez počítačů. Buď je to ňouma co si neuvědomuje, co vlastně říká, nebo to je totální fanatik a šílenec - nevím co je horší
oldboy
15. října 2011 • 11:04
Ježíš, to jsou kydy - vývoj nelze zastavit, i kdyby mělo být cenou zánik civilizace.
jankonecny
15. října 2011 • 13:00
usměrnit ho snad lze, ne?