Komentáře

Zpět na článek

Česko je ráj autentických prasáren

54 komentářů

atreides
11. září 2011 • 17:49
kupodivu občas napíše opravdu slušný článek.
ekran
11. září 2011 • 14:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
el.mimo
11. září 2011 • 10:33
Z hlediska historického umí Argentinci chovat a zpracovávat krávy díky Španělům. Američani ale měli blíž ke zkušenostem severních sousedů s upravováním bizonů a medvědů. Dnes už je to celkem jedno, tradice se různě pomíchaly a "kdo, co a od koho" se týká spíš dob prvních osadníků a následujícího století. Jen malá perlička... argentinští býčci jsou všude tak provaření, protože na export bylo v minulém století jejich maso neskutečně levné. To nic neubírá na jejich kvalitě, ovšem dobrý farmář/řezník dokáže stejně kvalitní flákotu získat i z českého kusu.
Čímž se dostávám k dalšímu. Bez opravdového řezníka nelze jíst opravdový steak. Můj řezník se vyzná i ve vaření, takže méně znalým zákazníkům poradí s výběrem správného kusu masa k jim si představovanému výsledku a dodá i pár tipů k tomu konkrétnímu masu, protože ví, kde vyrostlo, co žralo a jak se chová na ohni. Pravda, tohle není z ranku "hodně muziky za málo peněz", ale "kvalitní muzika za přijatelný peníz", nicméně tady už jde o otázku priorit.**
sendyman
10. září 2011 • 22:20
To je zajímavé, Ekrane. Bowling taky jeden znám, i když jsem tam jedl jen jednou a fakt si nevzpomínám... Ale úplně blbý to určitě nebylo, to bych si pamatoval.
Není to v Praze v Řepech, že ne?
sendyman
10. září 2011 • 21:59
Jo, a s těmi bylinkami máte pravdu! Na to jsou kofři Frantíci a vůbec středomořský národy...
Amík o bylinkách ví velký kulový!
sendyman
10. září 2011 • 21:55
Já to nikdy historicky nestudoval, ale mám spíš dojem, že domovina stejku je Argentina.
Ale to je jedno. Oni Amíci bbq umí, ale řekl bych, že nejvíc dělají hambáče a různý "párky", než opravdovej stejk. Já ho tedy neměl na grilu, ale v normální hospodě. Ale stál opravdu za to. Rib Eye stejk přes celej talíř, 3 cm tlustej. Jemňoučkej, jen se na jazyku rozplýval... Ani jsem ho nemohl sníst.
Problém je v tom, že tady se normálně takhle maso nebourá. T-Bone stejk taky u normálního řezníka nekoupíte, neřkuli roštěnec, obalenej tukem a s kostí na pravej angl. rostbíf. Ale už jsou vlašťovky, pár jich tu je, co bouraj maso na ten správnej způsob. A taky ho nechaj vyvěšený dozrát...
sendyman
10. září 2011 • 21:34
Co je to za volovinu?
Vždyť o tom ten článek vůbec není!
ekran
10. září 2011 • 08:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
pek76
10. září 2011 • 07:32
moraváci ( pardon, v době politické korektnosti by se mělo říkat češi z moravy, že ? ), myšlena oblast mezi brnem, znojmem, břeclaví, zlínem, prostějovem a zpět do brna sou zaostalí tragédi, protože ve volbách vždy volí nesprávnou stranu politického spektra, zatímco západní strana vysočiny volí stále dokola a pouze správně .. kupodivu, u koryt už na barvách tolik nezáleží, změna mančaftu a barvy dresu během mandátu je normální a v pořádku, nu a obyčejný člověk se nestačí divit, co z naší "špičkové" politiky leze za výplody .. moraváci sou líné vši, které nic neumí, proto jejich vesnice vypadají jak vypadají .. moraváci sou tragičtí vinaři, kteří tomu nerozumí, proto se to v libovolných sklepech tak hemží značkama z celé republiky, to se lidi jezdí osobně těm troubům vysmát .. jo jo, foukneš do báně a máš pěťák, viď volé
sendyman
10. září 2011 • 06:12
A nemáte pravdu!
Jenže, já teď nemám čas...