Zprávy

Zpět na článek

Karel Steigerwald: Umřel náš český kníže. Velký, lidský a moudrý

33 komentářů

vaclav mistat
13. listopadu 2023 • 19:01
Pane Steigerwalde, díky za článek...
Avatar - Jaroslav Řezáč}
Jaroslav Řezáč
13. listopadu 2023 • 12:17
On tím knížetem skutečně byl
Vera Diblikova
13. listopadu 2023 • 10:21
Český kníže je svatý Václav.
Tomáš Kostelecký
12. listopadu 2023 • 15:09
Čest jeho památce.
Avatar - helena nero}
helena nero
12. listopadu 2023 • 18:18
@Tomáš Kostelecký 👍
Richard Šebesta
12. listopadu 2023 • 14:09
Politicky ho určitě ho neberu. Jako člověka *** ist etwas anderes. Mimochodem jsem ho jednou slyšel jak vyprávěl o Vánocích když byl ještě malý. Dost mne překvapilo že řekl že se u nich doma mluvilo česky. Pokud to je pravda což může být tak ale i němčina měla jistě své místo v jejich dorozumivání. Možná mluvili oběma jazyky. Ale pokud jde o politiku tak jeho oblíbenec Kalousek musel politiku opustit aby jeho TOPKA měla u lidí úspěch a dnes nebýt TOP 09 v koalici s ODS a KDU-ČSL ani by možná nebyla ve sněmovně. TOP 09 byl projekt pana knížete i když nejen jeho ale nevím kolik lidí ještě dnes umí oslovit ? Podle mne to byl omyl stejně jako ti prokletí Piráti.
Jinan Dvoulaločný
12. listopadu 2023 • 13:21
Kníže Schwarzenberg byl noblesní, laskavý a moudrý muž. Špínu, kterou na něj házel nízký člověk M.Zeman dokázal přejít bez nutnosti dokazovat opak i když ho to stálo prezidentskou funkci. Kéž by tato země měla více takových lidí, kteří víc myslí na ostatní, než na sebe. Odpočívejte v pokoji náš český kníže...Vlci vyjí a karavana jede dál..
Richard Šebesta
12. listopadu 2023 • 14:11
@Jinan Dvoulaločný Správně to je arabské přísloví a ač nemám Araby rád musím uznat že i oni mají občas moudrá pořekadla.
viktor viktor
12. listopadu 2023 • 14:29
@Jinan Dvoulaločný Nepomlouvejte ! Zeman se se Schwarzenbergem často potkával a vzájemně se uznávali. Zásadně jiný pohled měli jen na pohrobky K. Henleina, na Sude­tenlan­dsman­schaf­t. K sobě se chovali jako slušní intelektuálové. Ale to vy asi při své čecháčkovské nenávisti neznáte.
tempter
12. listopadu 2023 • 14:46
@viktor viktor Zeman slušný intelektuál, vtipné
Lilith Černá
12. listopadu 2023 • 13:11
To byl VÁŠ!, ne náš kníže! A už vůbec ne český! Od počátku své podpory disentu sledoval vlastní cíle, stejně jako Havel - oba patřili ke kolaborantským rodům (ač se to mainstream marně snaží popřít), oba restituovali ohnutím práva (Lex Schwarzenberg). Nikdy neprospěl naší zemi, naopak se snažil ji zbavit veškeré autonomie - zrušit BD (kvůli tomu díky bohu prohrál prezidentské volby), přijmout kvóty na imigranty (dnes vidíme, jak to na západě vypadá pod nadvládou islámu), zrušení práva veta, přijetí gryndýlu atd. Ráda bych také připomněla jeho převzetí Becherovky (s Bakalou) a její vytunelování. Také neoprávněně přijaté dotace na rekultivaci jakéhosi knížecího rybníčku. Jeho smrt se mne nijak nedotýká.
Uživatel_5656795
12. listopadu 2023 • 13:49
@Lilith Černá Už z vašeho jména čpí peklo a s nim závist a malost. Není skutečně nutno adorovat knížete, ale je spravne ctít památku dobrého a slušného člověka. Tím pro radu lidi tento muž byl.
Lilith Černá
12. listopadu 2023 • 15:27
@Uživatel_5656795 Malostí bych nazývala spíš váš lokajský postoj k cizácké šlechtě, nemlich z rodu nácků. Knížecí fotr byl loajálním členem Vlajky. Pro mě není slušným člověkem někdo, kdo nezákonně restituuje právem zabavený majetek. Jednou vystupuje jako sirota, podruhé jako adoptivní synek...
Avatar - helena nero}
helena nero
12. listopadu 2023 • 19:03
@Lilith Černá No a vas fotr mel pouzit kondom!
Tomáš Kostelecký
12. listopadu 2023 • 20:03
Madam, z vašeho příspěvku vyplývá, že to o čem píšete ukazuje na to, že o historii víte starou bačkoru. @Lilith Černá
Richard Šebesta
12. listopadu 2023 • 20:08
@Lilith Černá A co jsou pro vás komunističti vrazi ? Třeba soudruh Skála či soudružka Konečná ? Dodnes obhajující Stalinovy zločiny.
Radek Vecera
12. listopadu 2023 • 14:19
@Lilith Černá vše co píšete si velmi dobře pamatuji. Jen jsem myslel, že to není třeba rozvádět. Podle některých reakcí soudím, že se stále najdou lidé, kteří mají problém s pamětí, nebo pěstují tzv. Vlez do p......s.
tempter
12. listopadu 2023 • 14:44
@Radek Vecera Mluviti stříbro, mlčeti zlato. V tvém případě mluviti hnůj, mlčeti zlato.
Radek Vecera
12. listopadu 2023 • 20:07
@tempter nezlob se, ale člověk, který je natolik zbabely, že se bojí uvést své pravé jméno, je nehodny jakékoliv diskuze. Natož aby mne mohl urazit. Svůj uzasny "intelekt " dokazuj prosím mezi sobě rovnými. Díky.
Richard Šebesta
12. listopadu 2023 • 20:11
@Radek Vecera Souhlas pokud jde o temptera ten to nepochopí je to PRIMITIV.
Hulin No More
12. listopadu 2023 • 20:19
@Lilith Černá přes Lex Schwarzenberg mu majetek sebrali komouši, ty krávo
vaclav mistat
13. listopadu 2023 • 19:03
@Lilith Černá přečtěte si dnešní článek od Jana Urbana na Hlídacím psovi, možná se vám otevřou netušené obzory!
stoura
22. listopadu 2023 • 05:54
@Lilith Černá Napsáno perfektně, i s tím Havlem naprostá pravda!! Už by ta masáž tím jedincem mohla skončit, pro naši republiku neudělal zhola nic ale prý byl moudrý, velký, noblesní a slušný, jak je fůra lidí doblblá tímhle jedincem,
Avatar - epr3}
epr3
12. listopadu 2023 • 12:42
Stačil mi jen nadpis. Už z něj čiší snaha novinářova zalézt šlechtici do zadnice i po smrti. Kde se ve vás ta devótnost pořád bere?
Lilith Černá
12. listopadu 2023 • 15:28
@epr3 Steigerwald je devótní už od přirození.))) To jste si nevšiml? Asi čeká, že mu z toho něco kápne, ale nedochází mu, že se časy radikálně! mění.
Avatar - denisz}
denisz
12. listopadu 2023 • 12:37
Na Schwarzenberga budu vzpomínat v dobrém, jako na šlechetného galantního, moudrého člověka. Zapamatoval jsem si jeho výrok : „Důchod je báječný věk, už nemusím lhát a poslouchat kdejakého blbce“.
Lilith Černá
12. listopadu 2023 • 13:12
A v čem se ta jeho "šlechetnost" projevovala?
viktor viktor
12. listopadu 2023 • 14:34
@Lilith Černá... V tom, že tiše zemřel v Rakousku a ne ve spánku v Parlamentu...
Hulin No More
12. listopadu 2023 • 20:44
@Lilith Černá pravým opakem tebe. I děcka to dokáží rozpoznat.
Radek Vecera
12. listopadu 2023 • 11:53
O mrtvých jen dobré. Proto se nesluší ani pripominat co vše pan kníže řekl o nás, jako národu a to jak u nas,tak hlavně v zahraničí atd. Naproti tomu autor článku je dle mého názoru naprosto mimo.
tempter
12. listopadu 2023 • 12:20
@Radek Vecera Mluviti stříbro, mlčeti zlato.
Richard Šebesta
12. listopadu 2023 • 13:58
@Radek Vecera no nevím to jsou plané řeči. Chtělo by to konkretizovat.
Avatar - helena nero}
helena nero
12. listopadu 2023 • 18:25
@Radek Vecera A co jako o ceskem narodu rekl,co by navic,nebyla pravda?!