Analýza

Zpět na článek

Viliam Buchert: Mýty a realita kolem nákupu amerických stíhaček F-35 a proč to vyvolává takové vášně

17 komentářů

Václav Vojvodík
27. září 2023 • 19:55
Tak takhle jsem se dlouho nepobavil...Atomové miny, ověřené rady od bloggerů, odborníci na ekonomiku, obdivovatelé Rusáků...hele nemáte náhodou aeronet? Že byste se vyblili tam a nezaplevelovali tenhle svět? Můžete táhnou jinam, ale ze sociálních dávek se blbě kupujou letenky to chápu 🤣🤣🤣 To my normálně pracující/ podnikající tyhle hovna nemusíme řešit. My na ty F35 máme a rádi státu přispějeme na daních, aby je mohl pořídit i pro vás vandráky co rozumíte jen tomu, jak nic nedělat a parazitovat na všech okolo...
Saša Krach
26. září 2023 • 18:28
Mám návrh....Koupit velikou atomovou minu na dálkové ovládání..
Zakopat ji do prostředí republiky ....V případě napadení a obsazení.
Odpálit.
A kdo by sem lezl...🤪
😂😂😂😂😂
Saša Krach
26. září 2023 • 18:32
@Saša Krach A kdyby někdo mě chtěl kritizovat...Mužů jen dodat.
V případě třetí světový...Můžeme zemřít sebevraždou...Nebo atomovou raketou nepřítele....Vyjde to na stejnou hovadinu.
Pavel Maleček
26. září 2023 • 17:43
Inu klasické orientální smlouvání. Nasadí se vysoko na F 35, aby se pak couvlo na ojeté F-16. Což přemrštěnou cenu zamaskuje
Saša Krach
26. září 2023 • 17:43
Pokud přátelé se zeptáte v jakém stavu je naše protivzdušná obrana....no údajně je to za hranou...
Ukrajina se dovede bránit bez letectva a má dobrou obranu proti raketám....
Neměli bychom začít s protivzdušnou obranou....😝Ptát se na náš názor .....kdo by se ptal že...😝😂😂😂😂
Petr Semenec
26. září 2023 • 17:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
David Jašek
26. září 2023 • 13:10
U těchto záležitostí je názor laické veřejnosti úplně irelevantní.
Ať se to veřejně vůbec neřeší - ať odborníci (ne politici) rozhodnou a pak jen výsledek oznámí
Avatar - epr3}
epr3
26. září 2023 • 12:55
Ne, nestojí to za to. Mimochodem, tu protivzdušnou obranu, systémem Patriot, jak jinak, si stejně budeme muset pořídit, protože jinak by nám nepřítel v případě konfliktu rozstřílel ta zázračná éra už na letišti.
Když se k celkové ceně za letadla vyjádřil před krátkým časem jeden vysloužilý generál, došel k číslu 400 miliard. já myslím, že moc nepřeháněl. Těch věcí, které se budou muset v souvislosti s letadly platit a nejsou v ceně jejich nákupu, jsou tisíce a nejsou to žádné drobné. Hrozí tak, že při ceně jedné letové hodiny F35, která se blíží miliónu korun, se budou piloti chodit do hangáru na ta letadla jen koukat.
Ještě jedna poznámka, "beznadějně zastaralé podzvukové L159" tu nejsou od toho, aby nás zachránily před nepřítelem v první řadě, jsou to výcvikové stroje, na nichž se noví piloti učí létat do té doby, než je možné je posadit do éra za miliardy. Když vaše ratolest udělá řidičák, taky jí nedáte hned klíče od toho nejdražšího a nejnovějšího, co doma máte.
Ještě odkaz na blog obsahující link na stránky, kde je vysvětleno, jak se tvoří cena při nákupu letadel. Je to něco tak gumového, že i kaučuk závidí. Jestli dnes uzavíráme smlouvu o nákupu letadel s dodáním za deset let, vůbec bych se neodvažoval nějakou cenu stanovovat.
http­s://vl­adimir­stas­tny.bl­og.id­nes.cz­/blog­.aspx?­c=7899­24
Richard Šebesta
26. září 2023 • 13:53
@epr3 Souhlas. Naše válečná a pronatovská vláda nás chce finančně zruinovat.
Uživatel_5494496
26. září 2023 • 10:38
Je tady ještě jeden aspekt. Pokud někdo na generálním štábu obhajoval Gripeny, byl odejit, takže vojáci už jsou v názoru jednotni. On ten provoz bude opravdu hodně drahý. Slováci se taky radovali, když dostali di vínku Migy 29, ale nelétali s nimi. A škrtat na armádě je první, co politiky napadne, pokud se krize prohloubí.
Hulin No More
26. září 2023 • 12:31
@Uživatel_5494496 když chci aby mi pořádně stál, tak si taky draze platím luxus a ne pouliční štětku
Richard Šebesta
26. září 2023 • 13:54
@Hulin No More To jen dokazuje co jsi za bez.ho...
Richard Šebesta
26. září 2023 • 10:20
No a vo tom to je. Základní chyba Česka je že jsme zcela zbytečně v NATO. Rakousko je taky neutrál a žádné NATO nepotřebuje je ve stejné geografické poloze jako naše země a spokojeně si žije bez NATO už od konce 2.války. Věřím tomu, že nebýt v NATO byly by i naše vztahy s Ruskem lepší. Jenže členství v NATO nám zařídil podvodník a opilec Zeman a je zvláštní že jeho voliči,kteří jsou mnohdy protinatovsky naladěni mu to tolerovali.
Miroslav Hraběta
26. září 2023 • 11:42
@Richard Šebesta No jo, Šebesta, Visoká škola života, Katedra blábolení, to se pozná hned. Vztahy s Ruskem můžeš mít nadstandardní, odjeď tam a už se nevracej. Jenomže ty bys za týden přilezl pod "dyktát Bruselu" a ještě rád 😃😃
Richard Šebesta
26. září 2023 • 12:02
@Miroslav Hraběta Ty "debyle " nauč se česky. ty Visoká školo.Normálně bych se serióznimi lidmi i polemizoval , každý může mít svůj názor. Jenže ty nejsi serióznía navíc jsi PRIMITIV.
Hulin No More
26. září 2023 • 12:28
@Richard Šebesta primitiv jsem já. jestli tu budeš rozdávat tituly každýmu, nebudeme spolu kámošit.
Miroslav Hraběta
26. září 2023 • 19:25
@Richard Šebesta Ale Šebesta, já to přeci napsal proto, abys to pochopil i ty. Včera jsi tu zápasil s podmětem ve středním rodě a koncovkou přísudku a ten boj jsi prohrál 😃😃