Život a styl

Zpět na článek

Moravská vlajka existuje, moravská národnost nikoli

34 komentářů

monika_21
9. února 2012 • 13:39
Dobrý den, v současné době píši bakalářskou práci na téma Národní stereotyp a ráda bych se Vás zeptala, zda byste byl ochotný dát mi rozhovor na toto téma.
Předem Vám velmi děkuji za odpověď.
Monika Krytinářová
monika_21
9. února 2012 • 13:33
Pane Jandourku, zajímalo by mě, kde jste zjistil, že geneticky ani kulturně nemáte pranic společného s Kelty. Nechal jste si snad udělat genografický test dokazující, že v sobě nemáte "ani kapku keltské krve"? Myslím, že asi ne .... A k otázce národnosti .... Není mi zcela zřejmé, na čem stavíte své tvrzení, že neexistuje nic jako moravská národnost, resp. národnost vůbec. Možná byste si chtěl (nebo měl) rozšířit své obzory a v tom případě Vám doporučuji například knihu Interkulturní psychologie od pana Průchy.
Jirka1313
9. července 2011 • 20:52
A je výjimka potvrzující pravidlo, že teologická fakulta vychovává ty nejlepší.
Jirka1313
9. července 2011 • 20:49
No, tak s tou vlajku jste hodně vedle, to si tedy najděte, jak to bylo. Slováci, když si zvolili svoji vlajku tak chtěli dosáhnout toho, abychom museli mít také vlajku novou, jenže právně v tom byli asi patnáctí. Osobně si myslím, že jste militantní hlupák. Ale určitě ve svém okrese najdete pár stejných, kteří s vámi budou hajlovat.
Jirka1313
9. července 2011 • 20:41
To já znám spoustu lidí, kteří se považují za to, co nejsou. A do novin s tím nelezu.
darda
8. července 2011 • 21:05
že by bývalo nebylo špatné hned na začátku zvolit státní uspořádání spolková republika. U sousedů se to osvědčilo. Jaké národnosti jsou Rakušané, když jejich jazyk je Němčina? A vadí to někomu? Lidi by udělali líp, kdyby se domluvili. Konečně co je mě pražákovi po tom jestli Moravané chtějí mít svou zem pojmenovanou po svém? Má někdo kdekoliv na světě nějakou škodu z toho, že Moravané si vyvěšují svou vlajku? Vzpamatujte se pivonauti.
alpinic
8. července 2011 • 20:51
Pan autor by neměl tolik chlastat! Nebo ať chlastá , ale pak ať se nikde veřejně neprojevuje ! Bo je to smutné číst tady hospodcké plky někoho kdo neví nic o historii ani dějinách křesťanství , natož o tom ještě diskutovat........
alpinic
8. července 2011 • 20:42
Baník py..o !
oldwomen
8. července 2011 • 13:56
Jenže má pravdu. Škoda, že již při vzniku republiky nebyl stát tvořen samosprávnými kantony. Bylo by to přirozenější uskupení, než jsou nalajnované kraje. Ono ani Čechy nejsou jen nejbližší okolí místního pupku světa - Prahy...
dzery
8. července 2011 • 11:04
S takovejch Pavlů je mi zle.