nahoru

Bankovní lupič si zahrál na Santu Clause: Američan po vyloupení banky házel peníze lidem na ulici

ČTK25. prosince 2019 • 12:20
David Wayne Oliver vykradl banku a peníze rozhazoval lidem na ulici.
David Wayne Oliver vykradl banku a peníze rozhazoval lidem na ulici.
• foto: 
Colorado Springs Police

Americká policie v pondělí zadržela muže s bílým plnovousem, který ve městě Colorado Springs vyloupil banku. Peníze si ale nenechal pro sebe – bankovky rozhazoval mezi lidi na ulici a volal při tom Veselé Vánoce. Informovala o tom dnes agentura Reuters. O kolik peněz lupič banku připravil, policie neuvedla. Část jich sice lidé na ulici posbírali a vrátili, stále ale chybějí tisíce dolarů.

Pětašedesátiletý David Wayne Oliver podle policie hrozil ve finančním ústavu Academy Bank ve městě Colorado Springs, že použije zbraň, pokud nedostane peníze. S částkou, jejíž výši policie nezveřejnila, následně vyrazil do ulic města a ukradené bankovky rozhazoval kolem sebe. „Začal házet peníze z pytle a křičel ,Veselé Vánoce‘,“ popsal událost místní televizi jeden ze svědků. Podle něj lidé část bankovek posbírali a vrátili do banky. List The Denver Post ale uvedl, že se do banky nevrátily tisíce dolarů.

Lupiče zadrželi v nedaleké kavárně, kde podle místní televizní stanice KKTV zjevně čekal na policii. Zbraň se u něj nenašla. Kauci soudce stanovil na 10 tisíc dolarů (asi 230 tisíc korun).

ČTK
Diskuse ke článku