nahoru

Policie uzavřela Lidickou ulici v Brně, pohyboval se zde ozbrojený člověk

ČTK20. prosince 2019 • 14:50
Policie uzavřela Lidickou ulici v Brně, pohyboval se zde ozbrojený člověk
foto: Foto Blesk - Zdeněk Matyáš

Část Lidické ulice v centru Brna je zavřená, neboť policie dostala oznámení, že se tam pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policie prověřuje i tvrzení, podle kterého už z této zbraně vystřelil. ČTK to řekl mluvčí policie David Chaloupka. Situaci nad místem sleduje vrtulník. Tramvajová doprava je odkloněná. Uzavírka se týká úseku od Pionýrské po Burešovu ulici.

"Respektujte, prosím, pokyny strážníků a policistů. Podrobnosti budou zveřejněny následně. Děkujeme za pochopení a spolupráci," uvedli strážníci na twitteru.

"Prověřujeme oznámení, že se zde měl pohybovat nějaký ozbrojený člověk. Zasahujeme zde, po tom muži pátráme," uvedl Chaloupka. Součástí oznámení byla podle něj i informace, že muž prý už vystřelil. "I s touto informací pracujeme. Proto se snažíme nepodcenit možné riziko a uzávěrka je tak poměrně široká," uvedl Chaloupka.

Policie vyzvala lidi v okolí, aby se zbytečně nevystavovali riziku, nechodili k oknům a zbytečně nepřicházeli blíž k uzavřené oblasti. "Je zbytečné takto se vystavovat případnému riziku střelby jen kvůli zvědavosti," varoval mluvčí. Ulice je u parku Lužánky poblíž centra, vrtulník létá nad parkem. Doprava v místě stojí, odklonění jsou tramvaje. Jde o linky 1 a 6, které podle webu dopravního podniku nyní jezdí ulicí Veveří a přes Technologický park.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější